Учора, 25.06.2013 р., з метою вдосконалення правових і організаційних принципів розвитку освіти в Україні Президент наказом № 344/2013 схвалив Національну стратегію розвитку освіти в Україні на період до 2021 року.
Відмітимо, що в нормативно-правовому акті аналізується сучасний стан розвитку освіти, стратегічні напрями і основні завдання Національної стратегії і основні напрями її реалізації, а також питання підтримки наукової і інноваційної діяльності, модернізації системи управління утворенням та ін.
Метою Національної стратегії є:
- підвищення доступності якісної, конкурентоздатної освіти відповідно до вимог інноваційного стійкого розвитку суспільства, економіки;
- забезпечення особового розвитку людини згідно з її індивідуальними здібностями, потребами на основі навчання впродовж життя.
На думку глави держави, підвищення якісного рівня освіти має бути спрямоване на забезпечення економічного зростання держави і рішення соціальних проблем суспільства, подальше навчання і розвиток особистості.
При цьому формування нормативно-правової бази у сфері освіти повинне спрямовуватися на визначення правових, організаційних, фінансових принципів інноваційного розвитку системи національної освіти в контексті тенденцій глобалізацій і викликів часу. Так, в першу чергу актуальним є питання відносно розробки і ухвалення Закону "Про післядипломну освіту", нових редакцій Законів "Про освіту", "Про вищу освіту", "Про професійно-технічну освіту".
Пріоритетом розвитку освіти є впровадження сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, які забезпечують удосконалення учбово-виховного процесу, доступність і ефективність освіти, підготовку молодого покоління до життєдіяльності в інформаційному суспільстві.
У документі також позначено, що широке поширення повинен придбати порядок працевлаштування випускників вищих учбових закладів на умовах трибічної угоди "випускник - ВНЗ - працедавець".
При цьому реалізація Національній стратегії надасть можливість забезпечити створення:
- системи утворення нового покоління;
- поліпшення ефективності навчання випускників усіх рівнів системи освіти;
- збалансованого законодавства України про освіту, яка регулюватиме і забезпечуватиме ефективність реалізації стратегічних напрямів розвитку освіти в Україні, результативному функціонуванні усіх її підсистем;
- соціально сприятливих умов для здобуття освіти усіма категоріями населення України і дієвої системи ресурсного забезпечення освіти;
- ефективної системи забезпечення розвитку дитини - представника покоління інформаційної епохи, формування соціально і фізично зрілої творчої особи, громадянина України;
- широку підтримку освітніх реформ суспільством;
- підвищення якості вітчизняної освіти, її інноваційний розвиток відповідно до світових стандартів, що сприятиме істотному росту інтелектуального, культурного, духовно-морального потенціалу суспільства і особи та ін.
Відмітимо також, саме Кабміну доручено розробити і затвердити в місячний термін план заходів по реалізації Національної стратегії розвитку освіти в Україні на період до 2021 року.
Указ набуває чинності з дня його публікації.