Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Працевлаштувати іноземця в Україні стане простіше?

26 червня 2013, 13:34
189
0
Автор:
Реклама

Відповідно до ч. 3 ст. 42 Закону "Про зайнятість населення" Кабмін постановою від 27.05.2013 р. № 437 ствердив Порядок видачі, продовження дії і анулювання дозволу на застосування праці іноземців і осіб без громадянства.

Документом передбачено, що територіальні органи держслужби зайнятості в АРК, областях, м. Києві і м. Севастополі видають за юридичною адресою підприємства, установи, організації дозволу на застосування на конкретних посадах праці :

- іноземців або осіб без громадянства за умови, що в Україні (регіоні) відсутні кваліфіковані працівники, які в змозі виконувати відповідний вид роботи;

- іноземців або осіб без громадянства за умови достатнього обгрунтування доцільності застосування їх праці, якщо інше не передбачене міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою;

- іноземців, спрямованих закордонним працедавцем в Україну для виконання певного об'єму робіт (послуг) на підставі договорів (контрактів), ув'язнених між вітчизняним і іноземним суб'єктами господарювання, за умови, що чисельність кваліфікованих іноземців, що притягаються у рамках таких договорів (контрактів), не перевищує половину загальної чисельності осіб, які працюватимуть на умовах договорів (контрактів);

- іноземців, що належать згідно з графіком специфічних зобов'язань в секторі послуг Протоколу про вступ України до СОТ (ст. II Генеральної угоди про торгівлю послугами) до категорії "внутрішньокорпоративні цессионарии";

- іноземців або осіб без громадянства, відносно яких прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання стосовно визнання біженцем або особою, що потребує додаткового захисту.

Окрім цього, Порядком також визначено, що дія затвердженого Порядку не поширюється на працевлаштування іноземців і осіб без громадянства, вказаних в ч. 6 ст. 42 Закони "Про зайнятість населення".

Порядок передбачає скорочений (в порівнянні з попередніми нормами законодавства) перелік документів (з 15 до 8), які необхідно подати працедавцеві для отримання дозволу на застосування праці іноземців або осіб без громадянства.

Документом також встановлено, що розмір плати за видачу дозволу складає чотири мінімальні заробітні плати (з 01.01.2013 р. по 30.11.2013 р. одна мінімальна заробітна плата дорівнює 1147,00 грн. х 4 = 4588 грн.)перераховуваних до бюджету Фонду загальнообов'язкового держсоцстрахування на випадок безробіття.

Окрім того, відмічено, що територіальний орган впродовж 15 календарних днів (раніше - 30 календарних днів) з дня реєстрації документів приймає рішення про видачу, відмову у видачі, продовження дії, відмову в продовженні дії або анулюванні дозволу. Територіальний орган оформляє і видає дозвіл впродовж десяти робочих днів з дня зарахування засобів на рахунок Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, відкритий в територіальному органі Казначейства.

Дозвіл видається на термін не більше за один рік. При цьому дія такого дозволу може бути продовжена на той же термін.

На даний момент постанова не набула чинності. Позначимо, що з моменту набуття чинності документу припиняє дію ряд попередніх постанов Кабміну.

Нагадаємо, що раніше ми вже писали про те, що Кабмін затвердив новий порядок видачі дозволів на працевлаштування іноземців.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини