Миндоходов роз'яснило, що пунктом 209.2 ст.209 Податкового кодексу передбачено, що по спеціальному режиму оподаткування сума ПДВ, нарахована сільгосппідприємством на вартість поставлених ним сільгосптоварів / послуг, не підлягає сплаті до бюджету і повністю залишається у розпорядженні такого сільгосппідприємства для відшкодування суми податку, сплаченої (нарахованою) постачальникові на вартість виробничих чинників, за рахунок яких сформований податковий кредит, а за наявності залишку такої суми податку - для інших виробничих цілей.
Вказані суми ПДВ акумулюються сільгосппідприємствами на спеціальних рахунках, відкритих в установах банків і / або в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів. Сума ПДВ, що акумулюється на спеціальному рахунку, не підлягає вилученню до держбюджету і використовується сільгосппідприємством відповідно до п.209.2 ст.209 НК.
Миндоходов відмітило, що п.209.2 ст.209 НК і п.3 Порядку акумуляція сільгосппідприємствами сум ПДВ на спеціальних рахунках, відкритих у банках і / або в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів встановлений виключно цільовий характер використання сум ПДВ, перерахованих на окремі рахунки. А саме, такі засоби сільгосппідприємства можуть використовувати тільки для відшкодування суми податку, сплаченої (нарахованою) постачальникові на вартість виробничих чинників, за рахунок яких сформований податковий кредит, а за наявності залишку такої суми податку - для інших виробничих цілей.
Враховуючи викладене Миндоходов вказало, що напрям засобів з окремого рахунку на погашення кредиту і відсотків по кредиту (за умови цільового призначення кредиту на придбання товарів / послуг виробничого призначення) вважатиметься цільовим використанням закумульованих засобів.
За інформацією Миндоходов.