Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Набули чинності нові норми відносно особливостей змін статутного капіталу АТ

19 червня 2013, 09:35
369
0
Автор:
Реклама

Учора, 18 червня 2013 р., набули чинності наступні рішення НКЦБФР :

- "Про затвердження Порядку збільшення (зменшення) статутного капіталу публічного або приватного акціонерного товариства" від 14.05.2013 р. № 822;

- "Про затвердження Змін до Порядку реєстрації випуску акцій при зміні розміру статутного капіталу акціонерного товариства" від 14.05.2013 р. № 823.

Рішення № 822, яким затверджений Порядок збільшення (зменшення) статутного капіталу публічного або приватного акціонерного товариствазгідно з положеннями документу прийнято з метою встановлення порядку збільшення (зменшення) статутного капіталу АТ.

Дія Порядку поширюється на публічні і приватні АТ (окрім інститутів загального інвестування), що здійснюють збільшення або зменшення статутного капіталу, і не поширюється на випадки збільшення статутного капіталу АТ, здійснюваного у зв'язку з перекладом зобов'язань суспільства в акції, зміни розміру статутного капіталу АТ під час приєднання або виділення.

Документом передбачені:

- джерела і шляхи збільшення статутного капіталу АТ;

- порядок збільшення статутного капіталу АТ за рахунок додаткових внесків;

- принципи збільшення статутного капіталу акціонерного товариства за рахунок спрямування до статутного капіталу додаткового капіталу (його частини), прибули (її частини);

- питання зменшення статутного капіталу акціонерного товариства; а також

- особливості збільшення або зменшення статутного капіталу окремих категорій АТ та ін.

З набуттям чинності рішення № 822 втратило свою дію попереднє рішення НКЦБФР від 30.08.2011 р. № 1181 "Про затвердження Порядку збільшення (зменшення) статутного капіталу публічного або приватного акціонерного товариства".

Рішенням № 823 внесені зміни в Порядок реєстрації випуску акцій при зміні розміру статутного капіталу АТякими, зокрема, встановлено, що для реєстрації випуску і проспекту емісії акцій при приватному розміщенні додаткових акцій АТ не треба подавати реєструючому органу (НКЦБФР, її центральному апарату або територіальному органу) засвідчені підписом керівника і друком АТ :

- копію опублікованого в офіційному друкарському виданні повідомлення акціонерів про можливість реалізації їх пригнічуючого права на придбання акцій додаткової емісії;

- довідку про персональне повідомлення усіх акціонерів про можливість реалізації їх пригнічуючого права на придбання акцій додаткової емісії, що містить дані про дату і час (чи даті початку і закінчення) і спосіб повідомлення акціонерів.

Нагадаємо, що раніше ми писали про те, що затверджений Порядок збільшення і зменшення статутного капіталу публічного або приватного АТ і відкоригований Порядок реєстрації випуску акцій при зміні розміру статутного капіталу АТ.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини