Постановою від 22.05.2013 р. № 416 Кабмін виклав в новій редакції Порядок формування і реалізації дивідендної політики держави, затверджений постановою від 12.05.2007 р. № 702.
Встановлено, що моніторинг сплати дивідендів хозорганизациями в розрізі суб'єктів управління корпоративними правами, які належать державі в статутних фондах цих організацій, і щомісячно до 15 числа надавати Мінфіну в розрізі областей і господарських організацій інформацію про об'єми вступу дивідендів за станом на 1 число місяця, що йде за звітним періодом уповноважено Мінекономрозвитку (у діючій редакції - Фонд держмайна).
Дія Порядку поширюється на усі господарські організації з державною долею в статутному капіталі, а також на господарські суспільства, 50 і більше % акцій (доль, паїв) яких належать господарським суспільствам, державна доля в статутному капіталі яких складає 100 %, у тому числі на дочірні підприємства.
З урахуванням галузевих особливостей, виду господарської діяльності і об'єму прибутку, отриманого господарськими організаціями за минулі роки, на підставі показників, передбачених держбюджетом і основними напрямами бюджетної політики на наступний бюджетний період, і прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку суб'єкти управління корпоративними правами держави щорічно до 20 березня готують і подають Мінекономрозвитку пропозиції по встановленню базових нормативів долі прибутку, що направляється на виплату дивідендів за результатами фінансово-господарський діяльності господарський організація в поточний фінансовий рік.
Базові нормативи долі прибутку, що направляється на виплату дивідендів за результатами фінансово-господарської діяльності господарських організацій в поточному фінансовому році, складають не менше 30 % чистого прибутку.
Суб'єкти управління корпоративними правами держави подають щомісячно до 5 числа Мінекономрозвитку по встановленій їм формі узагальнену інформацію про нарахування і перерахування дивідендів в поточному бюджетному році, а також інформацію про кожну господарську організацію, відносно якої такі суб'єкти виконують функції по управлінню корпоративними правами держави.