Нормы у дії, або Документи, що набули чинності
Дитячий комендантський час. 8 червня 2013 р. набув чинності Закон № 243 - VIIвідповідно до якого:
- дітям до 16 років заборонено в нічний час відвідувати без батьків закладу, в яких здійснюється діяльність у сфері розваг, або закладу громадського харчування;
- власників таких закладів штрафуватимуть за недотримання контролю віку відвідувачів.
Так, Закон "Про охорону дитинства" доповнений статтею 20-1, визначальною, що діти у віці до 16 років з 22.00 до 6.00 можуть знаходитися в закладах, в яких здійснюється діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування лише в присутності принаймні одного з батьків або іншого законного представника дитини або особи, що супроводжуючої його і несе за нього персональну відповідальність. При цьому власники закладів мають право вимагати у відвідувачів документищо підтверджують досягнення ними 16-річного віку.
У свою чергу, КоАП доповнений ст. 180-1, що встановлює відповідальність за порушення порядку перебування дітей в закладах, в яких здійснюється діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування.
Проти корупції. 9 червня набув чинності Закон № 224 - VII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України відносно реалізації державної антикорупційної політики".
Законом визначається механізм здійснення фінансового контролю шляхом введення перевірок декларацій про майноприбутках, витратах і зобов'язаннях фінансового характеру. Крім того, документом планується проводити спецперевірку осібпосад, що претендують на заняття, пов'язаних з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування; ввести механізми проведення антикорупційної експертизи нормативно-правових актів або проектів нормативно-правових актів; механізми обнародування відомостейвказаних в деклараціях про майно, прибутки, витрати і зобов'язання фінансового характеру; забезпечити захист осіб, що повідомили про корупційні правопорушення, а також внесення відомостей в Єдиний держреєстр осіб, що зробили корупційні правопорушення, і надання інформації з нього.
Відповідно до КПК. 9 червня набув чинності Закон № 245 - VII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України відносно приведення законодавства у відповідність з Карним процесуальним кодексом України". Документ спрямований на приведення термінологіївикористовуваної в законодавчих актах України, у відповідність з понятійним апаратом Карного процесуального кодексу.
Зверніть увагу! З 10 червня діє знижений розмір облікової ставки НБУ
Вартість авто для оподаткування. З 11 червня діє постанова Кабміну № 403яким затверджений Порядок визначення среднерыночной вартості автомобілів, мотоциклів і мопедів з метою визначення доходу фізосіб від їх продажу для подальшого оподаткування.
Згідно з документом среднерыночная вартість ТС залежить від терміну експлуатації, країни-виробника, пробігу і різниці між фактичним і нормативним середньорічним пробігом. Среднерыночная вартість розраховується щокварталу Мінекономрозвитку для кожної марки і моделі ТС з урахуванням року випуску і пробігу, оголошується до 10 числа наступного місяця у встановленому Мінекономрозвитку порядку на офіційному веб-сайті Міністерства для вільного доступу.
Джерелом інформації про ціну нових ТС в Україні являються офіційні прайс-листи виробників (дилерів) або довідкові дані про ціну ідентичних або аналогічних транспортних засобів з урахуванням податків і зборів. У разі неможливості визначення ціни нового транспортного засобу в Україні використовується інформація про його ціну в країнах-виробниках (імпортерах).
Рівні права на пільги самотніх батьків і матерів. 12 червня набув чинності Закон № 239 - VII, що надає самотнім батькам ті ж пільги, що і самотнім матерям. Зокрема, були змінені норми пункту 3 ч. 2 ст. 232 Кодексу законів про працю і абзацу 10 ч.1 ст. 45 Житлового кодексу. Серед пільг, що надаються самотнім батькам :
- першочергове право на надання жител;
- гарантії відносно працевлаштування, існуючі для неконкурентоздатних категорій населення.
Порядок формування переліку кадрових агентств. З 13 червня діє постанова Кабміну "Про затвердження Порядку формування і ведення переліку суб'єктів господарювання, що надають послуги з посередництва в працевлаштуванні, і суб'єктів господарювання, працівників, що здійснюють наймання, для подальшого виконання ними роботи в Україні у інших працедавців" від 05.06.2013 р. № 400. До єдиного офіційного переліку увійдуть посередники, що роблять послуги з працевлаштування в Україні, за її межами, а також що наймають працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні у іншого працедавця (аутсорсинг). Розміщений він буде на офіційному сайті держслужби зайнятості.
Нові правила для власників морських портів. 13 червня набули чинності Закон "Про морські порти України" № 4709 - VI і ряд підзаконних актів в його виконання. Законом регулюються стосунки у сфері портової діяльності, зокрема, встановлюється порядок будівництва, відкриття, розширення і закриття морських портів в Україні, здійснення на їх території господарської діяльності, у тому числі надання послуг, визначається правовий режим об'єктів портової інфраструктури і т. д.
Відповідно до документу майно, використовуване під час здійснення діяльності в морському порту, і земельні ділянки в межах території морських портів можуть знаходитися в державній, комунальній і приватній власності. Згідно із Законом усі без виключення морські порти України і акваторія залишаються в держвласності. Приватизація об'єктів портової інфраструктури, окрім стратегічних об'єктів, в межах морських портів здійснюється відповідно до законодавства про приватизацію з урахуванням деяких особливостей.
Новини з фронту звітності, прибутків і зборів
Податкова скидка. У листі № 514/До/99-99-17-02-01-14 Миндоходов розповіло о алгоритмі розрахунку податкової скидки. У випадку якщо сума податку, утриманого із зарплати, перевищує розраховану суму податку, то така сума підлягає поверненню платникові податків.
Важливо! Що може в Україну ввезти турист?
Нагадування про впровадження електронних сервісів. Миндоходов в листі № 1317/6/99-99-18-06-05-15 відмічаєщо відповідно до п. 42.4 ст. 42 Податкові кодекси платниками податків, що подають звітність в електронній формі, листування з органами ДПС може здійснюватися засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог закону відносно електронного документообігу і електронного цифрового підпису.
Зверніть увагу! Малі підприємства можуть не надавати податкову звітність в електронному вигляді
Бухотчетность українською мовою. З метою повідомлення про застосування мов при складанні первинних документів Мінфін в листі № 31-08410-07-27/10841 вказавщо відповідно до пункту 1.3 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку усі первинні документи, облікові регістри і бухгалтерська звітність повинні складатися українською мовою. Разом з українським може застосовуватися інша мова в порядку, визначеному законодавством.
Важливо! Миндоходов розповіло про правильне написання найменування покупця і продавця в податкових накладних
Розрахунок виплат по загальнообов'язковому держсоцстрахуванню. У листі № 04-29-1326 Фонд соціального страхування по тимчасовій втраті працездатності відмітивщо для розрахунку среднедневной заробітної плати при визначенні розміру посібника з тимчасової непрацездатності у випадках, передбачених п. 10 Порядку, необхідно місячну тарифну ставку (посадовий оклад) розділити на середньомісячну кількість робочих днів (годинника), встановлену на підприємстві. В цьому випадку середньомісячна кількість робочих днів (годинника) визначає шляхом ділення балансу робочого часу підприємства за календарний рік, в якому настав страховий випадок, на 12 місяців.
Зверніть увагу! НБУ нагадав, як підприємству оформляти витратні касові ордери
Компенсація за невикористану відпустку. У листі № 498/13/84-13 Минсоцполитики вказанощо числення середньої заробітної плати для нарахування компенсації за невикористану відпустку робиться згідно Порядку числення середньої заробітної плати виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців роботи, передуючих місяцю виплати компенсації за невикористану відпустку.
Згідно п. 7 Порядку нарахування суми компенсації за невикористану відпустку працівника осущствляется шляхом ділення сумарного заробітку за останні перед місяцем, в якому працівник звільняється, 12 місяців на відповідну кількість календарних днів року (за винятком святкових і неробочих днів, встановлених законодавством). Отриманий результат множиться на число календарних днів невикористаної відпустки.
Важливо! Янукович підписав Указ про прискорення економічних реформ
Законодавчі ініціативи тижня
Електронні перевірки платників податків. Держпідприємництвом погоджений проект наказу Мінфіну "Про затвердження Порядку представлення платником податків заяви про проведення документальної виїзної позапланової електронної перевірки і ухвалення рішення територіальним органом Міністерства прибутків і зборів України про проведення такої перевірки".
Документ був розроблений з метою скорочення податкових перевірок платників податків, впровадження системи електронних дистанційних перевірок.
Проектом, зокрема, нормований порядок ухвалення рішення територіальним органом Миндоходов відносно проведення відповідної електронної перевірки.
Важливо! Проект про відповідальність операторів електронних майданчиків готують до прийняття
Заборона стягнення по договорах кредитування. Законопроектом № 2278а пропонується ввести мораторій на примусове виконання ГИС рішень про стягнення сум боргу (пеня, штраф і т. п.), виниклих внаслідок неналежного виконання договорів споживчого кредитування, окрім заборгованості по основній сумі кредиту і по відсотках.
Основною метою законопроекту є підтримка позичальників по договорах споживчого кредитуваннящо опинилися в скрутному становищі в результаті нездатності виконувати договірні зобов'язання.
На думку автора законопроекту, якщо виключити накладення стягнення на борги по пенях і штрафах, то банки будуть вимушені активніше і сумлінно вести роботу з клієнтами-позичальниками, як тільки у позичальника з'являться проблеми з погашенням кредиту, не доводячи останнього до критичної ситуації.
При затримці виплат по кредиту банк вимушений буде вибирати між розірванням договори або його реструктуризацією залежно від життєвих обставин і можливостей позичальника.
Зверніть увагу! Для митної декларації пасажира на території СНД встановлять єдиний стандарт
Ці і багато інших законодавчих актів, а також їх правовий аналіз ви завжди можете знайти в системах ЛІГА :ЗАКОН у матеріалах порталу ЮРЛИГА.