Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Набув чинності Закон про морські порти

14 червня 2013, 11:46
426
15
Автор:
Реклама

Набув чинності Закон "Про морські порти", згідно з яким усі без виключення морські порти України і їх акваторії залишаються в держвласності. Приватизація об'єктів портової інфраструктури, окрім стратегічних об'єктів, в межах морських портів здійснюється відповідно до законодавства про приватизацію з урахуванням деяких особливостей. Також Законом знята заборона на оренду причалів. Детальніше про Закон читайте на ЮРЛИГЕ в ексклюзивній публікації керівного партнера ЮФ "АНК" Олександра Кифака: "Закон про морські порти: аналіз змін".

З початком дії Закону набули чинності і ряд підзаконних нормативно-правових актів, регулюючих окремі питання функціонування морських портів, зокрема:

1. Положення про капітана морського порту і службу капітана морського портузатверджене наказом Мининфраструктуры від 27.03.2013 р. № 190. Встановлено, що на посаду капітана морського порту призначається особа з повною вищою освітою відповідного напряму підготовки, що має диплом капітана судна валовою місткістю від 3000 тонн і більше (далі - судно) або капітана далекого плавання і стаж роботи на посаді капітана судна не менше 5 років або стаж роботи на посаді капітана судна не менше 3 років і 2 року на посаді заступника капітана морського порту. Детальніше - в матеріалі "Положення про капітана морського порту набуде чинності 14 червня".

2. Перелік даних про судно, що надаються у тому числі за допомогою технічних суднових засобівзатверджений наказом Мининфраструктуры від 27.03.2013 р. № 191. Встановленощо інформацією про судно, передачу якої необхідно забезпечити капітанам судів, у тому числі за допомогою технічних суднових засобів (автоматичної ідентифікаційної системи - АИС), зокрема, являється:

- назва судна і опис судна (name and description of the ship);

- національна приналежність судна (nationality of ship);

- ідентифікаційний номер морської рухливої служби (MMSI number);

- номер, присвоєний Міжнародною морською організацією (IMO vessel number);

- радіопозивний сигнал судна (radio call sign);

- тип судна (type of ship).

3. Порядок організації охорони морських і річкових портівзатверджений наказом Мининфраструктуры від 27.03.2013 р. № 198. Згідно з документомдля забезпечення адекватного і оперативного реагування на виникнення погроз, пов'язаних з актами незаконного втручання, актами піратства і терористичними актами, в портах застосовується трирівнева система охорони :

1) рівень, при якому постійно підтримується визначений мінімально необхідний рівень заходів по охороні;

2) рівень, при якому на певний період часу застосовуються посилені заходи по охороні, пов'язані з підвищенням загрози виникнення інциденту, пов'язаного з охороною;

3) рівень, при якому в обмежений період часу застосовуються посиленіші заходи по охороні, якщо інцидент, пов'язаний з охороною, вірогідний або неминучий, причому цілі, проти яких спрямований цей інцидент, можуть бути не з'ясовані.

4. Порядок надання послуг з регулювання руху судівзатверджений наказом Мининфраструктуры від 08.05.2013 р. № 291яким встановлено, що в районах інтенсивного судноплавства (портові і прибережні води, вузькості, перетин морських шляхів) рішенням Мининфраструктуры створюються центри регулювання руху судів / пости регулювання рухи судів, що здійснюють обслуговування радіолокації судів. Детальніше - в матеріалі "Мининфраструктуры визначилося з порядком надання послуг з регулювання руху судів".

5. Порядок надання послуг з навігаційно-гідрографічного і картографічного забезпечення мореплавання в морських портахзатверджений наказом Минифраструктуры від 08.05.2013 р. № 294. Встановленощо навігаційно-гідрографічне і картографічне забезпечення мореплавання в морських портах організовується і проводиться державною установою "Держгідрографія".

6. Постанова Кабміну від 03.06.2013 р. № 405 "Про затвердження переліку спеціалізованих послуг, що надаються в морському порту суб'єктами природних монополій, що підлягають державному регулюванню". Згідно з прийнятою постановоюдо переліку таких послуг увійшли:

- лоцманська проводка;

- регулювання руху судів;

- проведення криголамних робіт.

Також нагадуємо, що почало свою діяльність нове держпідприємство "Адміністрація морських портів України". Адміністрація стала правонаступником стратегічних об'єктів інфраструктури українських морських портів і створюватиме умови для залучення приватних інвесторів в галузь.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини