У листі від 14.05.2013 р. № 1129/З/99-99-17-02-01-14 Миндоходов розповіло про застосування права на податкову скидку.
Миндоходов вказало, що згідно пп. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу платник податків має право включити в податкову скидку в зменшення доходу оподаткування за результатами звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень пункту 164.6 ст. 164 НК, суму коштів, сплачених на користь учбових закладів для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податків і / або члена його сім'ї першого ступеня спорідненості, який не отримує заробітної плати.
Така сума не може перевищувати розміру доходу, визначеного в абзаці 1 підпункту 169.4.1 пункту 169.4 ст. 169 НК, з розрахунку на кожну людину, яка вчиться, за кожен повний або неповний місяць навчання впродовж звітного податкового року. Працюючий студент вже не знаходиться на утриманні батьків, оскільки має свої джерела доходу у вигляді заробітної плати.
Виходячи з норм НК працюючий студент, сам є платником податку на прибутки фізосіб, база оподаткування його прибутків, включаючи заробітну плату, визначається відповідно до вимог ст. 164 НК, зокрема, по пункту 164.1 ст. 164 базою оподаткування є чистий річний дохід оподаткування, який визначається шляхом зменшення загального доходу оподаткування на суму податкової скидки.
Таким чином, якщо студент впродовж року одночасно вчився і працював, отримував зарплату, то право на податкову скидку за результатами звітного податкового року має сам студент за умови документального підтвердження понесених витрат на навчання, а не його батьки, оскільки він вже не знаходиться на їх утриманні. В той же час, якщо студент поступив на роботу тільки після закінчення навчання в звітному році і до моменту свого працевлаштування не отримував зарплату, то право на податкову скидку за результатами звітного податкового року має той з батьків, який фактично здійснював плату за навчання.