Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Підсумки тижня : обмеження готівкових розрахунків і реалізація конфиската в Інтернеті

7 червня 2013, 15:05
333
0
Автор:
Реклама

Документи, що набули чинності

Зміни в порядку обліку платників податків і зборів. 4 червня 2013 р. набули чинності зміни, внесені наказом Мінфіну № 427 у Порядок обліку платників податків і зборів. Документом встановлено, що якщо фізособа зареєстрована як підприємець і при цьому здійснює незалежну профдеятельность, то воно враховується в органах ДПС в якості фізособи-підприємця з вказівкою того, що воно здійснює незалежну профдеятельность.

Також змінений перелік документів, необхідних для постановки на облік фізособи, що має намір здійснювати незалежну професійну діяльність.

Важливо! Набув чинності порядок контролю за виплатою винагороди авторам технологій

Нові Ліцензійні умови здійснення охоронної діяльності. 7 червня набув чинності наказ МВС № 365 від 15.04.2013, яким затверджені Ліцензійні умови здійснення охоронної діяльності.

Ліцензійні умови встановлюють організаційні і кваліфікаційні вимоги до суб'єктів здійснення охоронної діяльності, а також до організації заходів охорони і їх здійснення. Згідно з документом суб'єкт охоронної діяльності повинен забезпечити проходження навчання або професійну підготовку і перепідготовку персоналу охорони відповідно до ст. 11 і ст. 14 Закону "Про охоронну діяльність". Персоналом охорони можуть бути повнолітні і дієздатні громадяни України, що пройшли спецпідготовку і уклали трудову угоду з суб'єктом охоронної діяльності.

Для отримання ліцензії на здійснення охоронної діяльності суб'єкт охоронної діяльності повинен звернутися в МВС із заявою про видачу ліцензії і прикласти до нього перелік документів, певний п. 1.6 Ліцензійних умов.

Зверніть увагу! Янукович підписав Закон про дитячу комендантську годину

Новини від Нацбанку

Перспективні розрахунки, або ліміт на готівку. Згідно з постановою Правління НБУ від 6 червня з 1 вересня 2013 р. гранична сума готівкових розрахунків не повинна перевищувати 150 тисяч гривен. У такому разі усі інші операції, що передбачають виплати більше 150 тисяч гривен, повинні робитися у безготівковій формі. Обмеження торкається операцій між фізичними особами, а також між физ- і юрособами.

На думку представників НБУ, встановлення такого ліміту скоротить витрати на обслуговування готівки, посприяє детінізації економіки і стимуляції росту ВВП, оскільки дозволить збільшити ресурси банківської системи.

Важливо! НБУ розповів, як банкам надавати інформацію про виконання зобов'язань за угодами

Питання обов'язкового финмониторинга. Нацбанк в листі № 48-104/1280/6433 повідомивщо обов'язковому фінансовому моніторингу підлягатиме кожна фінансова операція по зарахуванню протягом одного дня на рахунок готівкових засобів, що проводилася на суму 150 000 грн. і більше, якщо в того ж або на наступний операційний день після зарахування готівкових засобів здійснювалося хоч одно перерахування іншому обличчю засобів, сума якого рівна або перевищує загальну суму вищезгаданих зарахувань готівкових засобів.

Важливо! Затверджені форми актів санітарних перевірок підприємств

Цінні папери і фондовий ринок

НКЦБФР рішенням № 520 прийняла Порядок здійснення емісії і реєстрації випуску акцій акціонерних товариств, що створюються шляхом злиття, розподілу, виділення або перетворення або до яких здійснюється приєднання. В порядку передбачено, що АТ, що прийняло рішення про припинення шляхом злиття, приєднання, розподілу, АТ, до якого відбувається приєднання, АТ, з якого здійснюється виділення, зобов'язані здійснити викуп простих акцій у тих, що вимагають цього акціонерів в порядку, визначеному Законом "Про акціонерні товариства".

У свою чергу, рішенням № 736 Комісія затвердила Порядок заміни свідоцтва (свідчень) про реєстрацію випуску (випусків) емісійних цінних паперів у зв'язку зі зміною найменування емітента і перекладом випуску цінних паперів у бездокументну форму існування. Документ застосовується при зміні найменування емітента і перекладі випуску цінних паперів у бездокументну форму існування і не поширюється на емітентів у разі їх припинення шляхом реорганізації.

Крім того, нещодавно НКЦБФР також:

- визначила порядок оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення і дематериализации іменних цінних паперів;

- внесла зміни в Правила торгівлі цінними паперами;

- схвалила Положення про глобальний сертифікат.

Зверніть увагу! У регіонах створені раді з боротьби з порушеннями прав інтелектуальної власності

Законодавчі ініціативи тижня

Механізм продажу заарештованого майна через інтернет. Мінюст пропонує впровадити нову систему реалізації заарештованого державними виконавцями майна. З 1 січня 2014 р. продавати і купувати заарештоване майно можна буде з будь-якого місця будь-якій особі через спеціальну інформаційну систему, розміщену в мережі Інтернет.

Новий порядок реалізації заарештованого майна передбачає проведення публічних торгів і аукціонів через спеціальну інформаційну систему в Інтернеті. Зокрема, в електронній формі можна буде здійснювати представлення і обробку заявок на участь в електронних торгах, через інтернет проводитимуться і самі торги, а також оброблятися інформація про торги та ін.

Планується, що введення електронних торгів забезпечить вільний доступ громадян і юрособ до реалізації заарештованого майна, дозволить здійснювати його придбання з будь-якого місця за допомогою інтернет-технологій. Це, у свою чергу, підвищить ефективність реалізації майна і усуне корупційні схеми.

Зверніть увагу! Укргосреестр обіцяє швидше розглядати заяви на реєстрацію нерухомості

Перелік рекрутинговых агентств. Державний центр зайнятості створить перелік рекрутинговых агентств - відповідна норма передбачена прийнятим напередодні Кабміном Порядком формування і ведення Переліку суб'єктів господарювання, що надають послуги з посередництва в працевлаштуванні, і суб'єктів господарювання, працівників, що здійснюють наймання, для подальшого виконання ними роботи в Україні у інших працедавців.

Порядок дозволить створити єдиний офіційний перелік усіх кадрових і рекрутинговых агентств, діючих в Україні. Таким чином, громадяни зможуть точно дізнаватися про діючих посередників по працевлаштуванню. Крім того, це посприяє організації співпраці між цими посередниками і територіальними органами Державної служби зайнятості.

Важливо! Принципи держнагляду у сфері госпдіяльності можуть змінитися

Правила розміщення зовнішньої реклами. Держпідприємництво ініціює зміни в Типові правила розміщення зовнішньої рекламиякими пропонується:

- удосконалити порядок видачі дозволів на розміщення зовнішньої реклами;

- лімітувати кількість рекламних конструкцій, розміщених на території населених пунктів;

- демонтувати рекламні щити за порушення правил розміщення.

Так, згідно із запропонованими змінами плата за тимчасове користування місцем розміщення зовнішньої реклами зараховуватиметься виключно в бюджети територіальних громад сіл, селищ і міст. Більше того, планується заборонити рекламу над дорогами.

Зверніть увагу! За флешки і диски змусять платити відрахування на можливе піратство?

Повноваження по землі. Верховна Рада прийняла за основу законопроект № 1208-1що встановлює, що узгодження документації по формуванню земельних ділянок і внесення відомостей про них в Державний земельний кадастр повинні здійснюватися органами по місцю розташування ділянок. Відповідні зміни визначаються в ст. 20 Закону "Про місцеві державні адміністрації" і Земельний кодекс.

Важливо! Планується затвердити механізм видачі аграрних розписок

Штрафи для держчиновників. Законопроектом № 2191а пропонується впровадження норм відносно посилення відповідальності посадовців органів держвлади і органів місцевого самоврядування за порушення законодавства у сфері надання адміністративних послуг. КоАП планується доповнити ст. 188-43, згідно якої порушення вимог законодавства з питань надання админуслуг, окрім порушень, передбачених ст. ст.166-10 - 166-12 Кодексу, спричиняє за собою накладення штрафу на посадовців від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів прибутків громадян. Документом також передбачений детальний перелік таких порушень.

Зверніть увагу! Депутат хоче допомогти фізособам-підприємцям, що здають нерухомість в оренду

Оподаткування добродійності. Законопроектом № 2177а з метою зменшення податкового тиску на одержувачів добродійної допомоги пропонується доповнити пп. 170.7.2. НК і визначити додаткові випадки, при яких не включається в дохід оподаткування цільова або нецільова добродійна допомога. Але подібний результат подій стане можливим у разі, якщо така допомога надається добродійною організацією, внесеною в Реєстр неприбуткових організацій і установ, одноразово впродовж звітного податкового року сукупно в розмірі, що не перевищує 2000 неоподатковуваних мінімумів прибутків громадян.

Важливо! У чеки магазинів duty free вноситимуть особисті відомості про покупців?

Нова компетенція адмінсудів. Законопроектом № 2186а пропонується внести зміни до Кодексу адміністративного судочинства України. Так, ч. 2 ст. 17 Кодексу планується доповнити двома пунктами і передбачити, що юрисдикція адмінсудів поширюється на спори физ-/юрособ з суб'єктами влади по встановленню наявності або відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень. На думку автора законопроекту, актуальність його прийняття обумовлена потребою удосконалення положень чинного законодавства, регулюючих порядок здійснення адміністративного судочинства в Україні.

Ці і багато інших законодавчих актів, а також їх правовий аналіз ви завжди можете знайти в системах ЛІГА :ЗАКОН у матеріалах порталу ЮРЛИГА.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини