Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Найбезглуздіші проекти відносно телеком-рынка

3 червня 2013, 12:20
147
0
Автор:
Реклама

У Резолюції розвитку українського інтернету ИнАУ просить підтвердити перелік з восьми безглуздих нормативних актів і законопроектіврозглянутих в ході Конференції, і "…оприлюднити інформацію про ці нормативні акти і про їх авторів, які своєю діяльністю стримують розвиток інформаційного суспільства в Україні".

За результатами рейтингового голосування учасників конференції - експертів ринку телекомунікацій лідерами рейтингу "Антигерои ИКТ-ринку" являються наступні законопроекти і нормативні акти :

- законопроект № 2576 про внесення змін до Податкового кодексу відносно підтримки національної кінематографії. Автор - народний депутат В. Кириленко.

ИнАУ вважає, що цей законопроект ініціює додаткове оподаткування інноваційної області телекомунікацій і, зокрема, послуг доступу до мережі інтернет, що прямо суперечать неодноразово задекларованому курсу України на підтримку інтернету і інновацій як одного з найбільш важливих і ефективних інструментів заповнення технологічного відставання нашої держави.

- законопроект № 0902 відносно врегулювання питань авторського права і суміжних прав. Автори - народні депутати М. Луцький, К. Самойлик, О. Зарубинский.

Ця ініціатива загрожує: позбавленням суб'єктів авторського права можливості безпосередньо розпоряджатися результатами своєї творчої роботи, тобто самостійно дозволяти використання своїх творів і отримувати винагороду; узурпацією повноважень на збір винагороди посередниками - приватними організаціями колективного управління, яких визначає держава в особі Державної служби інтелектуальної власності, що приведе до монополії в цій сфері; створенням умов для порушення конституційних прав громадян, надаючи правоохоронні функції невідповідній структурі - провайдерові / операторові телекомунікацій; впровадження фактично нового податку на інформаційні носії.

- рішення Київської міської поради "Про питання впорядкування діяльності суб'єктів господарювання в області зв'язку і інформаційних технологій" № 378/5765 від 14.07.2011.

На думку Інтернет Асоціації, рішення не відповідає чинному законодавству України з урахуванням того, що воно суперечить встановленому правовому режиму використання власності, яке належить декільком співвласникам на праві загальної спільної власності. Київрада перевищила свої повноваження, узявши виключно на себе право громадян розпоряджатися спільною власністю.

До безглуздих законопроектів також віднесли:

- проект № 2616 відносно протидії нелегальним розкопкам і обмеження цивільного обороту археологічних предметів.

Законопроект передбачає ч. 3 ст. 9 Закону "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" доповнити п. 46 "використання металошукачів, геосканерив і інших приладів, призначених або пристосованих під пошук металевих предметів". До інших пристроїв можна віднести звичайні побутові фотоприлади, які у разі ухвалення вказаного законопроекту також будуть віднесені до обов'язкового ліцензування, що, на думку експертів, суперечить конституційному праву громадян України .

Також читайте: Депутати придумали, як боротися з "чорними" археологами.

- проект № 2567 відносно забезпечення доказів нотаріусом. Законопроект передбачає процедуру забезпечення доказів нотаріусом шляхом використання сучасних засобів комунікації, Інтернет, електронних ЗМІ.

Вказаний документ дає можливість боротьби з плагіатом візуальних характеристик Інтернет-сайтів в суді, але з огляду на те, що більшість сайтів побудована на схожих принципах візуалізації контенту, а інформація створюється і поширюється швидко і так само швидко може бути прихована або знищена, вказаний законопроект на практиці не виправдає покладених цілей.

Також читайте: Українським нотаріусам можуть дозволити забезпечувати докази.

Джерело: proIT, ИнАУ.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини