Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Депутати намагаються зрозуміти, що таке фашизм

31 травня 2013, 17:10
269
3
Реклама

Комітетом ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності у зв'язку із зверненнями облрад, громадських об'єднань і окремих громадян відносно встановлення відповідальності за "фашизм", "фашистську ідеологію", "фашистську символіку", "створення фашистських організацій і участь в них" вивчається питання відносно юридичного визначення цих термінів.

У сучасній юриспруденції важко знайти інші правові терміни, значення яких було б настільки невизначеним. Причиною цього є відсутність правового визначення вказаних термінів в міжнародно-правових актах, хоча фашизм і його ідеологія була засуджена відповідним рішенням Нюрнберского трибуналу ще в 1946 році.

Відсутній термін "фашизм" і в чинному законодавстві України. Але на практиці цей і подібні терміни часто використовують відносно тих політичних партій і їх лідерів, які увійшли до політичного і правового конфлікту з владою, отмучают в Комітеті.

Найбільш загальним науковим визначенням фашизму являється таке: "Фашизм - це найбільш реакційна диктатура представників фінансово-мілітаристського клану". Його ознаки:
1) відособлення за расовою ознакою, проголошення переваги одній нації над іншими;
2) нетерпимість і дискримінація інших націй і національних меншин;
3) заперечення прав людини;
4) насадження режиму, заснованого на принципі тоталітарної державності, однопартийности і вождизма;
5) виправдань насильства і терору в цілях пригнічення політичних опонентів;
6) мілітаризація суспільства, створення воєнізованих формувань і виправдання війни як засоби рішення міждержавних проблем.

У Комітеті відмічають, що по своєму менталітету українці - індивідуалісти, і у них відсутні риси, які могли б служити благотворним грунтом для зародження і розвитку в їх свідомості ідеології "фашизму".

У діючому Карному кодексі України міститься ряд статей, що встановлюють карну відповідальність за характерні для фашизму злочинищо дозволяє вести ефективну боротьбу з найбільш небезпечними злочинами профашистської спрямованості, такими як:
- порушення рівноправ'я громадян залежно від їх расової, національної приналежності або релігійних переконань (ст. 161)
- групове порушення громадського порядку (ст. 293)
- масові безлади (ст. 294)
- заклики до здійснення дій, загрозливих громадському порядку (ст. 295)
- пропаганда війни (ст. 436)
- планування, підготовка, розв'язування і ведення агресивної війни (ст. 438)
- геноцид (ст. 442).

В той же час, з метою комплексного вивчення цього питання і ухвалення зваженого рішення відносно доцільності введення карної відповідальності за "фашизм", "пропаганду фашизму", "створення фашистських організацій і участь в них", "фашистську ідеологія", "фашистську символіка", і, як наслідок, підготовку відповідних законопроектів, Комітет звернувся з тими, що відповідають запитами у Нацакадемию правових наук, СНБО, Інститут законодавства ВР, Нацакадемию им.Ярослава Мудрого, Інституту держави і права им.Корецкого НАНУ, Київський нацуниверситета им.Шевченко - відносно правового, наукового, лінгвістичного роз'яснення і термінологічного визначення вказаних термінів.

Джерело: Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

Також читайте:
Москаль пропонує карати за фашистську символіку і антисемітські листівки (доповнити КоАП новими статтями).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини