Уряд затвердив новий порядок працевлаштування іноземців і осіб без громадянства, повідомив заступник директора Департаменту праці і зайнятості Минсоцполитики Олег Прутенко. Постанова Кабміну "Питання видачі, продовження і анулювання дозволу на застосування праці іноземців і осіб без громадянства" прийнято у виконання Закону "Про зайнятість населення".
Дозвіл не потрібно для працевлаштування іноземців, що постійно проживають в Україні. Крім того, він не потрібний для працівників зарубіжних ЗМІ, спортсменів, артистів і працівників мистецтва, працівників аварійно-рятувальних служб, працівників іноземних представництв, іноземців, які прибули в Україну для участі в реалізації проектів міжнародної технічної допомоги і здійснення викладацької діяльності за фахом в державних вищих учбових закладах.
Оскільки застосування праці іноземців в Україні створює конкуренцію громадянам України, то передбачено, що видача дозволу є платною і складає 4 мінімальних зарплати (з 1 січня ц.р.: 1147 х 4 = 4588 грн.). Нагадаємо, що раніше депутати пропонували істотно збільшити розмір плати за видачу таких дозволів, приміром, за видачу дозволу на обличчя, що виконує роботу високої кваліфікації, - 20 мінімальних зарплат. Цей проект був підтриманий комітетом з питань соціальної політики і праці.
"Ці засоби працедавець перераховує до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Вони використовуються на стимулювання створення нових робочих місць, виплати допомоги по безробіттю і проведення інших заходів, пов'язаних із забезпеченням зайнятості громадян України"- пояснює пан Прутенко.
Щоб захистити ринок праці від некваліфікованої робочої сили передбачено, що дозвіл надаватиметься працедавцям за відсутності безробітних відповідної кваліфікації на обліку в службі зайнятості. Також скорочено кількість документів, які подає працедавець, з 15 до 8, термін розгляду документів Державною службою зайнятості зменшено з 30 до 15 днів. Проте, термін дії дозволу залишився незмінним - до 1 року.
Під час обговорення проекту документу представники бізнесу просили встановити термін дії дозволу хоч би 3 роками, а також відзначалося, що на майбутнє планується видавати пластикові дозволи (чіпи).
За інформацією Минсоцполитики.
Також читайте: Як в податковому обліку відбивати витрати по оформленню дозволу на працевлаштування іноземців?