Комітет з питань фінансів і банківської діяльності рекомендує парламенту прийняти в другому читанні і в цілому проект закону про особливості діяльності санаційного банку № 1154який був прийнятий за основу 4 квітня цього року.
Санаційному банку передаються права вимоги державних банків і банків, в капіталізації яких взяла участь держава (далі - банки), по зобов'язаннях боржників і / або цінні паперизаборгованість по яких відповідно до нормативно-правових актів Нацбанку з питань формування і використання банками резервів для відшкодування можливих втрат по активних банківських операціях являється безнадійною (далі - активи).
Передача банками активів санаційному банку здійснюється шляхом поступки права вимоги банків по зобов'язаннях боржників або відчуження цінних паперів без компенсації їх вартості і без проведення оцінки таких активів відповідно до законодавства про оцінку майна, майнових прав і професійної оцінної діяльності. Не допускається передача санаційному банку активів, що знаходяться в запоруці третіх осіб або відносно яких встановлені інші обтяження.
Передбачено, що банки укладають договори про передачу активів санаційному банку на підставі рішень органів управління банків без повідомлення і отримання відповідної згоди акціонерів, боржників, вкладників і інших кредиторів (окрім Національного банку). Боржники, вкладники і інші кредитори не мають права вимагати припинення або дострокового виконання зобов'язань такими банками у зв'язку з передачею ними активів санаційному банку.
Банки і санаційний банк звільняються від плати за послуги, що надаються держорганами у зв'язку з укладенням договорів про передачу активів, сплати будь-яких інших платежів, пов'язаних з відчуженням / отриманням активів, і плати за внесення змін до державних реєстрів.
Санаційний банк стає правонаступником прав вимоги банків по зобов'язаннях боржників по активах, переданих йому банками, в об'ємі і на умовах, що існували на момент передачі таких прав, зокрема, на всіх стадіях судового процесу і старанного виробництва, і вживає заходи до погашення заборгованості по придбаних активах. Розрахунки санаційного банку, пов'язані з переданим йому активами, здійснюються через окремий кореспондентський рахунок, який санаційний банк відкриває в Нацбанку. На ці засоби не може бути накладений арешт, обернене стягнення. Операції, що проводяться на окремому кореспондентському рахунку санаційного банку, не підлягають припиненню.
За інформацією ВР.