Державна архітектурно-будівельна інспекція в листі від 22.04.2013 р. № 40-19-1875 повідомила про порядок видачі будівельного паспорта забудови земельної ділянки.
Зокрема, в документі нагадується, що згідно ст. 9 Закону "Про архітектурну діяльність" будівництво (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) об'єкту архітектури здійснюється відповідно до затвердженої проектної документації, державних стандартів, норм і правил в порядку, визначеному Законом "Про регулювання містобудівної діяльності" (далі - Закон).
У свою чергу в ст. 27 Закону встановлено, що забудова присадибних, дачних і садових земельних ділянок може здійснюватися на підставі будівельного паспорта.
Пунктом 2.1 Порядку видачі будівельного паспорта забудови земельної ділянки, ясно, що видача будівельного паспорта здійснюється уповноваженим органом містобудування і архітектури безпосередньо, через центри надання адміністративних послуг і через Єдиний держпортал админуслуг.
Відмітимо, що будівельний паспорт надається уповноваженим органом містобудування і архітектури на безкоштовній основі впродовж десяти робочих днів з дня вступу пакету документів, до якого входять :
- заява на видачу будівельного паспорта із згодою замовника на обробку персональних даних за формою, приведеною в доповненні 1 до цього Порядку;
- засвідчена в установленому порядку копія документу, що засвідчує право власності або користування земельною ділянкою, або договір суперфиция;
- ескізні наміри забудови (місце розташування будівель і споруд на земельній ділянці, відстані до меж сусідніх земельних ділянок і розташованих на них об'єктів, інженерних мереж і споруд, фасади і плани поверхів об'єктів з вказівкою габаритних розмірів, перелік систем інженерного забезпечення, у тому числі автономного, що плануються до застосування, і тому подібне);
- проект будівництва (за наявності);
- засвідчена в установленому порядку згода співвласників земельної ділянки (житлового будинку) на забудову.
Згідно ст. 31 Закону проектна документація на будівництво об'єктів розробляється відповідно до Порядком розробки проектної документації на будівництво об'єктів, з урахуванням вимог містобудівної документації і вихідних даних і дотриманням вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил і затверджується замовником.