Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як в податковому обліку відбивати витрати по оформленню дозволу на працевлаштування іноземців?

21 травня 2013, 16:18
852
0
Автор:
Реклама

Державна податкова служба роз'яснила порядок віддзеркалення в податковому обліку витрат, понесених при оформленні дозволу на працевлаштування іноземців.

У документі від 17.05.2013 р. вказано, що відповідно до абз. "ж" пп. 138.10.6 п. 138.10 ст. 138 Податкового кодексупри визначенні об'єкту оподаткування до складу інших витрат включаються інші витрати звичайної діяльності (окрім фінансових витрат), не пов'язані безпосередньо з виробництвом і / або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, зокрема, витрати на придбання ліцензій і інших спеціальних дозволів (окрім тих, вартість і термін використання яких відповідають ознакам, встановленим для основних засобів р. I НК, і підлягають амортизації у складі нематеріальних активів), виданих держорганами для здійснення госпдіяльності, у тому числі витрати на плату за реєстрацію підприємства в органах держреєстрації, витрати на придбання ліцензій і інших спеціальних дозволів на право здійснення за межами України вилову риби і морепродуктів, а також надання транспортний послуги.

Пунктом 2 ст. 42 р. VII Закону "Про зайнятість населення" визначено, що дозвіл працедавцеві на застосування праці іноземця або особи без громадянства видається за умови, що в Україні (регіоні) відсутні кваліфіковані працівники, які здатні виконувати відповідний вид роботи, або є достатнє обгрунтування доцільності застосування їх праці, якщо інше не передбачене міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою.

Дозвіл видається також на застосування праці :

- іноземців, спрямованих закордонним працедавцем в Україну для виконання певного об'єму робіт (послуг) на підставі договорів, ув'язнених між вітчизняним і іноземним суб'єктом господарювання, за умови, що відсоток кваліфікованих іноземців, що притягаються у рамках договору, не перевищує половини загальної чисельності осіб, працюючих на умовах договору;

- іноземців, які відповідно до графіку специфічних зобов'язань в секторі послуг Протоколу про вступ України до СОТ (ст. II Генеральної угоди про торгівлю послугами) відносяться до категорії "внутрішньокорпоративні цессионарии";

- осіб, відносно яких прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання відносно надання статусу біженця.

Виходячи з вищевикладеного, ДПС вказала, що витрати платника податків, понесені у зв'язку з отриманням дозволи, на використання праці іноземців включаються до складу витрат як інші витрати. Такі витрати визначаються витратами того звітного періоду, в якому вони були здійснені, згідно з правилами ведення бухгалтерського обліку.

Нагадаємо, що Комітет з питань соціальної політики і праці рекомендує Верховній Раді ухвалити за основу законопроект, що припускає встановлення розміру плати за видачу дозволу на застосування праці іноземців і осіб без громадянства в Законі "Про зайнятість населення".

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини