Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

У протоколі про админправонарушении необов'язково вказувати реєстраційний номер облікової картки платника податків, - ВССУ

16 травня 2013, 14:59
169
0
Автор:
Реклама

Вищий спеціалізований суд України по розгляду цивільних і карних справ в листі № 101-739/0/4-13 від 15.05.2013 р. відмітив, що згідно п.п. г пункту 3.3 розділу III Інструкції по організації примусового виконання рішень, затвердженій наказом Мінюсту від 02.04.2012 № 512/5, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія і номер паспорта можуть не вказуватися у постановах у справах про адміністративні правопорушення, які виносяться на місці здійснення правопорушення або без участі особи. У інших випадках орган (посадовець) при підготовці до розгляду справи про админправонарушении по ст. 278 КоАП повинен з'ясувати, в т.ч. правильність складання протоколу і інших матеріалів справи про адміністративне правопорушення, чи витребувані необхідні додаткові матеріали.

Відповідно до ст. 256 КоАП в протоколі про адміністративне правопорушення вказуються: дата і місце його складання, посада, ПІБ особи, що склала протокол, відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності (у разі його виявлення); місце, час здійснення і суть правопорушення; нормативний акт, що передбачає відповідальність за правопорушення; прізвища, адреси свідків, потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, що притягається до відповідальності, інші відомості, необхідні для дозволу справи. Тобто, нормами Кодексу не визначений склад відомостей про особу і не встановлений обов'язок вказувати в протоколі зведення про реєстраційний номер облікової картки платника податків. Також відповідно до ст. 280 КоАП такі відомості не віднесені до обставин, підметом з'ясуванню при розгляді справи про адміністративне правопорушення.

Відповідно ВССУ робить висновок, що вказівку даних реєстраційного номера облікової картки платника податків в протоколі про адміністративне правопорушення не потрібно, а тому справа про админправонарушении суду слід розглядати і у разі відсутності таких відомостей в протоколі.

Отже відсутність в протоколі про адміністративне правопорушення і інші матеріали справи відомостей про реєстраційний номер облікової картки платника податків не може бути основою для його повернення для належного оформлення уповноваженими особами.

Крім того, відзначається, що у зв'язку з неоднозначністю законодавчого регулювання питань, пов'язаних з визначенням суб'єкта, зобов'язаного вказувати у своєму процесуальному документі реєстраційний номер облікової картки платника податків особи, що притягається до адміністративної відповідальності, ВССУ при підготовці пропозицій до парламентських слухань на тему: "Про стан виконання судових рішень в Україні" направив звернення до міністра юстиції А. Лавриновичу і голови Комітету ВР з питань правової політики В. Писаренко, в який акцентований увага на необхідність вдосконалення нормативно-правовий регулювання для досягнення належний виконання постанова у справах про адміністративний правопорушення.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини