Завтра, 16 травня, в 10.00 Конституційний Суд України почне у формі усного слухання розгляд справи по конституційному зверненню громадянина Козлова Дмитра Олександровича відносно офіційного говору положень другої пропозиції преамбули Закону "Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань".
Згідно ст.1 Закону платники грошових коштів сплачують на користь одержувачів цих засобів за прострочення платежу пеню в розмірі, який встановлюється за угодою сторін. Розмір пені, передбачений ст. 1 Закону, обчислюється від суми простроченого платежу і не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла в період, за який сплачується пеня.
Суб'єкт права на конституційне звернення просить дати офіційне тлумачення положень пропозиція преамбули Закону : "суб'єктами вказаних правовідносин є підприємства, установи і організації незалежно від форм власності і господарювання, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності".
Необхідність в офіційному тлумаченні автор клопотання обгрунтовує неоднозначнимна його думку, застосуванням вказаних положень судами загальної юрисдикції при визначенні розміру пені, що підлягає нарахуванню за невиконання грошових зобов'язань. Як стверджує автор конституційного звернення, в одних випадках суди визнавали, що обмеження розміру пені по грошових зобов'язаннях подвійною обліковою ставкою НБУ застосовується виключно до правовідносин між юрособами, фізособами - суб'єктами підприємницької діяльності, в інших - що це обмеження розміру пені поширюється і на правовідносини, в яких одна сторона була юридичною особою, а друга - фізичною особою, яка не мала статусу суб'єкта підприємницької діяльності.
За інформацією КСУ.