Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як отримати статус арбітражного керівника? - роз'яснення Мінюсту

13 травня 2013, 13:58
1910
0
Автор:
Реклама

Мінюст у своєму роз'ясненні від 08.05.2013 р. розповів про вимоги до арбітражних керівників як суб'єктів незалежної професійної діяльності і порядку отримання ними статусу.

У документі нагадується, що з набуттям чинності 19 січня 2012 р. новій редакції Закону "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкротом" (далі - Закон) пов'язано визначення на законодавчому рівні нової професії - арбітражного керівника (розпорядника майна, що управляє санацією, ліквідатора) (далі - арбітражний керівник), який замість суб'єкта підприємницької діяльності став суб'єктом незалежної професійної діяльності.

Відповідаючи на питання, які ж зміни несе ЗаконМінюст звернув увагу на те, що :

По-перше, порядок отримання статусу арбітражного керівника дуже схожий на порядок отримання права на адвокатську або нотаріальну діяльність, а саме: потрібне те, що стажується і навчання впродовж 6 місяців, складання кваліфікаційного іспиту і отримання свідоцтва про право на здійснення діяльності арбітражного керівника, яке видається на безстроковий термін.

По-друге, передбачені також такі вимоги до арбітражного керівника, як наявність стажу роботи за фахом не менше 3 років або 1 року на керівних посадах після здобуття повної вищої освіти, а також знання державної мови.

Законодавчо визначені вимоги і до помічника арбітражного керівника. Відповідно до ст. 100 Закону помічником арбітражного керівника може бути: громадянин України, що має повну вищу юридичну або економічну освіту і володіє державною мовою. Стаж роботи помічником прирівнюється до терміну стажування. Варто звернути увагу заборона помічникові арбітражного керівника здійснювати підприємницьку (посередницьку) або адвокатську діяльність, обіймати посади в органах державної влади чи місцевого самоврядування, а також виконувати іншу оплачувану роботу, окрім викладацької, наукової і творчої діяльності. Хоча Закон не містить відповідної заборони відносно арбітражного керівника.

З метою належної реалізації положень Закону Мінюст нагадує, що відповідно до Положенням про систему підготовки і перепідготовки осіб, що мають намір здійснювати діяльність арбітражного керівника (далі - Положення), підготовка осіб, що мають намір здійснювати діяльність арбітражного керівникаскладається з двох етапів:

перший - навчання осіб, що мають намір здійснювати діяльність арбітражного керівника;

другий - стажування осіб, що мають намір здійснювати діяльність арбітражного керівника.

Навчання полягає в проведенні Внз учбових курсів для отримання відповідних знань з видачею сертифікату (в документі також вказаний перелік Внзякі проводять подібні учбові курси). Такі курси проводяться на принципах доступності, поєднання теорії і практики, диференціації і системності і відповідно до переліком обов'язкових питань, по яких проводиться навчання осіб, що мають намір здійснювати діяльність арбітражного керівника.

У свою чергу, згідно з чинним законодавством стажування в течію не менше 6 місяців може пройти особу, що отримала сертифікат про проходження навчання у сфері відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкротом. Зарахування на стажування і термін його проходження оформляються наказом керівника стажування. Керівник стажування може одночасно стажувати не більше 2 стажистів.

Завершуючим етапом в придбанні статусу арбітражного керівника є проходження кваліфікаційного іспиту з метою отримання свідоцтва про право на здійснення діяльності арбітражного керівника (далі - свідоцтво). Іспит проводиться шляхом автоматизованого анонімного тестування.

Комісія на підставі результатів іспиту шляхом голосування більшістю присутніх членів Комісії приймає рішення про видачу чи відмові у видачі посвідчення про право на здійснення діяльності арбітражного керівника.

Результати проведення іспиту розміщуються на офіційному веб-сайті Мінюсту.

Свідоцтво, яке є обов'язковою умовою здійснення діяльності арбітражного керівника видається Мінюстом без обмеження терміну дії.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини