Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Набули чинності зміни про добровільну сплату єдиного внеску

8 травня 2013, 13:59
647
4
Автор:
Реклама

28 квітня набув чинності Закон від 04.04.2013 р. № 184 - VIIщо вніс зміни до таких нормативно-правових актів:

- Закон "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування";

- Закон "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування";

- Закон "Про збір і облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

Так, відповідно до змін, Закон "Про збір і облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон) встановлює, що числення єдиного внеску за минулі періоди, окрім випадків сплати єдиного внеску згідно частини 5 ст. 10 Закону (единоразовая сплата обличчям єдиного внеску), здійснюється виходячи з розміру єдиного внеску, що діяв на день нарахування (числення, визначення) заробітної плати (доходу), на яку відповідно до Закону нараховується єдиний внесок.

Сплата єдиного внеску здійснюється в національній валюті шляхом внесення відповідних сум єдиного внеску на рахунки територіальних органів Пенсійного фонду, відкриті в органах Держказначейства для його зарахування, окрім єдиного внеску, який сплачується в іноземній валюті розташованими за межами України підприємствами, установами, організаціями (у тому числі міжнародними) за працюючих у них громадян України і громадянами України, які працюють або постійно проживають за межами України, відповідно до договорів про добровільну участь в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування (далі - договір про добровільну участь).

Сплата єдиного внеску по договорах про добровільну участь особами, вказаними в абзацах 4, 5 частин 1 ст. 10 Закону (з числа осіб, які працюють або постійно проживають за межами України), і у випадках, передбачених частиною 9 ст. 10 Закону (укладення договорів про добровільну участь між зарубіжними підприємствами і ПФУ), в іноземній валюті здійснюється на поточний рахунок ПФУ, відкритий в уповноваженому банку України.

Засоби єдиного внеску, що поступили в інвалюті, після її продажу по курсу продажу безготівкової інвалюти за гривні і утримання уповноваженим банком комісійної винагороди за здійснення операції з продажу інвалюти зараховуються на відповідні рахунки ПФУ, відкриті в Держказначействі.

Облік єдиного внеску, сплаченого в інвалюті, і внесення відомостей в Державний реєстр загальнообов'язкового державного соціального страхування здійснюються в гривнах територіальними органами ПФУ по місцю реєстрації (останньому місцю проживання) громадянина в Україні на підставі повідомлення ПФУ і копій платіжних документів, що підтверджують сплату єдиного внеску.

Стаття 10 Закону доповнена нормою, що встановлює, що договором про добровільну участь може бути передбачена одноразова сплата обличчям єдиного внеску за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню (у тому числі за період з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2010 року). При цьому сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути менше мінімального страхового внеску і більше суми єдиного внеску, обчисленого виходячи з максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановлених на дату укладення договору.

Единоразовая виплата обличчям єдиного внеску за попередні періоди може бути здійснена за окремим договором.

Нова частина 9 ст. 10 Закону встановлює, що участь в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування (окрім обов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності і витратами, обумовленими похованням, від нещасного випадку на виробництві і професійного захворювання, що викликають втрату працездатності) громадян України, які працюють в розташованих за межами України підприємствах, установах, організаціях (у тому числі міжнародних)може здійснюватися відповідно до договорами про добровільну участь, ув'язнених ПФУ з такими підприємствамиустановами, організаціями (у тому числі міжнародними).

У договорі про добровільну участь, окрім відомостей, передбачених частиною 4 ст. 10, вказуються:

- порядок обліку платежів в органах ПФУ;

- дата набуття чинності договору.

Слід зазначити, що вказані зміни уперше були офіційно опубліковані у виданні "Голос України" від 27.04.2013 р. № 82-83 і набрали законної сили наступного дня (28 квітня).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини