24 квітня відбувся прес-сніданок на тему "Ринок праці в готельно-ресторанному бізнесі. Чому існує дефіцит фахівців"?, організований Міжнародним кадровим порталом hh.ua спільно з готелем "InterContinental Kyiv".
Готельно-ресторанний бізнес - сфера, де за бажання можна досить швидко зробити успішну кар'єру. Але, незважаючи на велику кількість внз, українські готелі і ресторани страждають від дефіциту кваліфікованих кадрів - таких висновків дійшли спікери в процесі обговорення теми заходу. Так, ректор Київського університету туризму, економіки і права Володимир Федорченко нарікає на недосконалу освітню систему: "У Україні налічується більше 100 внз, що готують фахівців для готельно-ресторанної сфери. Більшість з них - IV і V рівня акредитації, при цьому навчанням технічних фахівців практично ніхто не займається. Студенти просто не уявляють собі, що працювати в готелі і ресторані - важка праця, у тому числі фізичний".
За твердженням експерта, учбовим закладам просто бракує фінансів, щоб забезпечити студентам гідну практику. Крім того, ректор також звертає увагу на те, що навчання в цій сфері, як і у більшості інших, ще дуже далеко від необхідних ринку потреб. Якщо говорити простими словами, то навчання теорії не відповідає потрібній працедавцем практиці.
Також пан Федорченко відмітив, що на сьогодні відсутні правові механізми, які б допомагали взаємодіяти учбовим закладам і працедавцям в процесі підготовки професійних кадрів. Приміром, було б непогано як для внз, працедавців, так і для студентів, якби законодавством передбачалася обов'язкова ініціатива укладення юридичних угод не лише на обмін інформаційним досвідом між суб'єктами цього трикутника, але і можливостей застосування на практиці отриманих знань.
У свою чергу Ірина Зинченкодиректор департаменту по управлінню персоналом готелю "InterContinental Kyiv", стверджує, що замислюватися про кар'єру в готельному бізнесі необхідно вже з перших курсів університетів і коледжів. "Уся гостинність, що веде світові школи, щороку відправляє студентів на практику (від 4 до 6 місяців), тим самим даючи ним можливість спробувати себе в різних департаментах і почати практичне навчання з першого ступеня кар'єрних сходів. Що відбувається в Україні? Студент відноситься до практики досить формально, а іноді абсолютно не виявляючи цікавості, закінчивши ВНЗ, він претендує на керівну посаду. У готельному бізнесі так не буває. Для того, щоб стати отельером - необхідно пройти увесь складний шлях розвитку і навчання від офіціанта до керівника ресторану, від конс'єржа до генерального менеджера"- підсумовує пані Зинченко.
Оксана Ижакпортал ЮРЛИГА