Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Мінюст не знайшов дискримінаційних норм за ознакою підлоги в Законі про вибори

29 квітня 2013, 12:19
137
0
Автор:
Реклама

Міністерство юстиції здійснило гендерно-правову експертизу Закону "Про вибори народних депутатів України" і вважає, що норми закону не містять дискримінаційних норм за ознакою підлогиповідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович.

Нагадаємо, що Мінюст знайшов статеву дискримінацію в Законі про освіту. Згідно з наказом від 23.01.2013 р. № 64/7 до кінця року запланована гендерно-правова експертиза і інших законів.

В ході експертизи Закон був підданий комплексному дослідженню на відповідність міжнародно-правовим актам з прав людини відносно дотримання принципу забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків. Для цього були використані Загальна декларація прав людини, 1948 р.; Міжнародний пакт про громадянські і політичні права, 1966 р.; Міжнародний пакт про економічні, соціальні і культурні права, 1966 р.; Статут ООН, 1945 р.; Декларація про ліквідацію дискримінації відносно жінок, 1967 р.; Конвенція про ліквідацію усіх форм дискримінації відносно жінок, 1979 р.; Конвенція про захист прав людини і основних свобод, 1950 р.; Пекінська декларація, 1995, Міжнародний пакт об економічні, соціальні і культурні права, 1966.

За підсумками текстуального аналізу статей Закону було встановлено, що вони не містять дискримінаційних норм за ознакою підлоги. Так, законом не передбачені особливості або відмінності в правах і можливостях за ознакою підлоги. У Законі використовуються терміни "громадяни України", "виборець", "народні депутати", "особа", "кандидати в депутати", "представник", "член виборчої комісії", "спостерігач", "іноземці і особи без громадянства" і так далі

Громадяни України беруть участь у виборах депутатів на рівних підставах. Усі кандидати в народні депутати України мають рівні права і можливості брати участь у виборчому процесі. Рівність прав і можливостей кандидатів в депутати брати участь у виборчому процесі забезпечується, зокрема, забороною привілеїв або обмежень кандидатів в депутати за ознаками раси, кольори шкіри, політичних, релігійних і інших переконань, підлоги, етнічного і соціального походження, майнового положення, місця проживання, по мовних або іншим ознакам.

Як відомо, Остаточний звіт Місії по спостереженню за виборами ОБСЄ / БДИПЧ містить рекомендації, які запропоновані для розгляду органам влади України з метою подальшого вдосконалення виборчого процесу. Зокрема, в розділі "Рекомендації" міститься окремий розділ, присвячений участі жінок у виборах і виборчому процесі, і вказується на можливість провести гендерний аналіз усього законодавства і проектів нових законів з метою гармонізації відповідних законодавчих актів, включаючи закон про вибори, як передбачено в законі про рівність.

За інформацією Мінюсту.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини