ИнАУ надіслала відкритий лист в профільні комітети Верховної Ради з проханням відправити на доопрацювання і обговорення законопроект "Про заборону фінансових пірамід в Україні" № 2700.
Як повідомлялося, М. Бродський схвалив законопроект про заборону фінансових пірамід. А раніше за створення фінансових пірамід пропонувалося саджати за грати на строк до 12 років.
На думку ИнАУ, вказаний законопроект має низку неврегульованих запитань, що у разі його введення, приведе до руйнування законної підприємницької діяльності і залучення невинних осіб до відповідальності.
Так, ст. 2 законопроекти визначено, що фінансовою пірамідою являються будь-які операції з фінансовими активами (грошові кошти, цінні папери, боргові зобов'язання і право вимоги боргу, які не віднесені до цінних паперів), які здійснюються фізичними або юридичними особами з метою придбання або можливості отримання вигоди для себе або інших осіб за рахунок перерозподілу активів інших осіб, у тому числі без проведення фактичної господарської діяльності.
"У такому разі під поняття "Фінансової піраміди" підпадатиме будь-яка законна підприємницька діяльністьправо на здійснення якої надане Цивільним і Господарським кодексами і іншими законодавчими актами України, оскільки для здійснення підприємницької діяльності притягуватимуться фінансові активи від физ- і юрособ з метою надалі отримати вигоду від такої діяльності, після чого отриманий прибуток перерозподілити" - пише ИнАУ.
Також ИнАУ підкреслює, що в проекті закону відсутні певні критерії, які чітко відрізнятимуть "пірамідальні" операції від інших.
Таким чином, як повідомляє Інтернет Асоціація, без чіткої регламентації і трактування термінів і ознак фінансової піраміди, дія цього закону буде більше спрямована на боротьбу з добросовісними підприємцями, а не з шахраями, які щодня створюють усе більш витончені схеми протиправного заволодіння майном звичайних юридично неосвічених громадян.
З урахуванням викладеного, ИнАУ пропонує проект закону "Про заборону фінансових пірамід в Україні" направити на доопрацювання.
Джерело: proIT.