З першого липня Укргосреестр почне роботу по державній реєстрації юридичних і фізичних осіб. Сьогодні цим займаються декілька організацій. Відповідальною за цю роботу є Державна реєстраційна служба, а реально реєстраційну роботу здійснюють реєстратори, працюючі в міськвиконкомах і районних адміністраціяхзаявив Олександр Лавринович.
За словами міністра, така практика не сприяє якості роботи і дисципліні. Отже, нововведення повинне сприяти якіснішій і швидшій реєстрації підприємців.
У перспективі Мінюст планує надати повноваження по реєстрації підприємців приватним нотаріусамяк це було зроблено з реєстрацією прав на нерухомість на початку цього року. Розробкою відповідної нормативної бази вже зайнялися в Міністерстві.
Крім того, пан Лавринович прокоментував ситуацію з горегистрацией прав : "Ми перші, хто запропонував таку систему із залученням нотаріусів, але вже не єдині. Ця система довела свою ефективність і стала зразком для інших держав. Наприклад, Грузія запозичила український досвід роботи реєстраційних служб. Зараз існує 583 відділи державної реєстраційної служби по усій території України, де працюють 2646 реєстраторів і близько 7000 нотаріусів".
Також міністр завірив, що питання черг у відділеннях державних реєстраторів вже не актуальний.
Що стосується БТИ, то міністр підкреслений, що сама технічна інвентаризація була і залишається важливим елементом для збереження прав власності. Природним є і те, що ті, хто називалися БТИ, повинні займатися технічною інвентаризацією. При цьому міністр також додав, що в процесі технічної інвентаризації зменшиться кількість відомств: "Там, де вони не потрібні, їх приберуть".
Також читайте, чому юристи радять обов'язково проводити техинвентаризацию у БТИ.
Наприкінці міністр нагадав, що виступає проти квотування нотаріусів і відмітив, що в 2003 р. він підписав наказ, згідно з яким квотування було скасоване. За його словами, нині, з юридичної точки зору, умови для того, щоб стати нотаріусом, є досить складними, оскільки потрібно 6 років юридичного стажу і 3 року роботи помічником нотаріуса, а після цього ще необхідно пройти іспит, який здається анонімно.
"Тому говорити сьогодні про те, щоб ще щось десь квотувати недоцільно"- сказав пан Лавринович.
Міністр відмітив, що якщо необхідно буде на якійсь території обмежити кількість нотаріусівто це питання може регулюватися Нотаріальною палатоюяка, як раніше повідомлялосятакож зможе ініціювати анулювання свідоцтва нотаріуса.
За інформацією Мінюсту.