Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ЮрWeekend: 7 гріхів юристів в соціальних мережах

19 квітня 2013, 16:24
620
11
Автор:
Реклама

У культовому американському трилері "Сім" (про сім смертних гріхів) детектив по сюжету отримує від бібліотечного інформатора список книг, які читав підозрюваний. Те, що ви читаєте, може бути використане проти вас. А то, що ви публікуєте в Інтернеті - тим більше. Активність в соціальних мережах - легкодоступне досьє, що дозволяє дізнатися безліч інформації про характер людини, його життєві принципи, пристрасті і навіть недоліки. Наприклад, "эйчары" давно вже не гидують інтернет-дослідженнями особистих сторіночок претендентів, податківці видивляються в "Однокласниках" фото автомобілів і годинника платників податків, журналісти скриншотят депутатські статуси з граматичними помилками і обсценною лексикою.

А що, якщо це акаунт юриста? Клієнт запросто може скласти враження про моральне обличчя юриста по його записах і фотознімках, і вирішити, "френдить і чи лайкать" професійні послуги юриста в реальності. Наші юристи, як не дивно, теж люди, тому множина з них щодня спілкується в соцсетях. І це не лише обговорення судової практики і новацій законодавства - юристи можуть і картинку з котиком запостить, і анекдот сальний розповісти, та і різними досягненнями похвалитися не забувають.

ЮРЛИГА придивилася до социальносетевой активності представників юридичної професії в контексті доктрини про сім смертних гріхів, переконавшись, що кліше і штампи, якими наділяють юристів, все ж частково істинні.

1.Гордыня, марнославство, або ж "зоряна хвороба"

Цим юристи грішать багато і яскраво, прагнучи добре виглядати в очах френдов, отримати лайки на підтвердження своєї переваги, шанувати утішні (хоча і не завжди щирі) коментарі від колег. Останні ж пишуть їх чи то з уявної солідарності, чи то згідно із золотим правилом моральності. Юристи пафосно діляться посиланням на свої ж інтерв'ю і коментарі в пресі, розповідають про досягнення своєї юрфірми, про складних і, поза сумнівом, успішних судових справах, професійних нагородах. Не скупилися і на звіти про відпустки, фотографії на тлі улюблених автомобілів або за трибуною в ході доповіді на конференції, оповідання про добродійні акції і тому подібне. Тут неможливо не процитувати класику (коханий усіма "Адвокат диявола") : "Ясно, марнославство - мій найулюбленіший з гріхів. Він такий фундаментальний. Себелюбство - це природний наркотик". І ще цитата: "Марнославство неминуче призводить до байдужості і нудьги" (Б. Рассел).

2.Зависть

Якщо успіхи колег дратують, в той же час писати про свої юридичні досягнення нічого, а придумати не дозволяє совість або брак фантазії, можна із заздрості напаскудити комусь іншому. Наприклад, викрити в порушенні професійної етики успішного колегу, розповісти світу про скандальні факти діяльності топової юрфірми. Щоб не нажити реальних ворогів, деякі юристи поступають обережніше - критикують досягнення юристів-політиків, які до цього вже звикли. При цьому, зустрівши політика в кулуарах влади або на публічному заході, міцно тиснуть руку і широко посміхаються, протягнувши йому свою візитку. Відносно рівних по статусу колег, як правило, заздрять в основному мовчки, тому коментарі або пости з ознаками заздрості з'являються нечасто. Відверто заздрісні висловлювання вже можна кваліфікувати як прояв злості і гніву.


3.Гнев

Почуття сильного обурення і обурення властиве емоційним юристам, а вони бувають такими нечасто. Але все таки особливо палкі адвокати можуть дуже бурхливо виражати гнів (з останніх тим, зухвалих шквал емоцій, - адвокатські внески). Буває, що віртуальний гнів переходить в реальну помсту. В той же час, гнів може бути і праведним, спрямованим проти несправедливості. Далі піддамося спокусі цитування і згадаємо висловлювання, також з класики кінематографу ("Управління гнівом"), але перефразовуємо: Гнівні люди діляться на два типи: эксплозивный і имплозивный. Эксплозивный - це, наприклад, клієнт, який кричить на адвоката, а имплозивный - це адвокат, який день за днем спокійно слухає це, а потім бере автомат і вирушає розстрілювати випадкових перехожих. Отже, нехай краще злюки-юристи висловлюються в Інтернеті.

4.Лень, неробство, смуток

Декілька понять богословська доктрина об'єднує в одно - "нічогонероблення". Цей гріх можна рахувати взагалі суттю усіх соцсетей, з деякими обмовками. Цікаво, що у юристів, які пишуть пихаті спічі про завантаженість роботою, все ж цілком вистачає часу вдаватися до неробства і щодня писати роздуми про політику з юридичною оцінкою ситуації, постить зображення всіляких фемід, юридичні цитати і анекдоти про юристів, чикиниться в кафе і так далі. Звичайно ж, це може бути просто відпочинок у вільний час. Таку дозвільно-ледачу юридичну веселість можуть змінювати етапи професійного смутку. Психологи запевняють, що лінь буває ознакою депресії. Це вже ближче до смутку. У юристів можна зустріти сумні думки - про неправильну владу і закони, утопічну правову державу, розкол адвокатури і іншої безвиході. Якщо ви помітите таке - підтримаєте колегу, адже сильний смуток може упереджати самогубство.

5. Пожадливість

Іншими словами - жадність, користолюбство, користолюбство, сріблолюбство, бажання матеріального багатства, жадання наживи. Про любов юристів до грошей відомо і написано немало. Звичайно ж, відкрито на своїх сторіночках в соцсетях вони не розкривають цю ваду, і дізнатися про нього можна хіба що по відгуках незадоволених клієнтів в стилі "узяв гроші і кинув" або "загнув ціну" - з вказівкою профайла конкретного юриста в соцсети. Юристам слід пам'ятати, що пожадливість невпинно провокує страх втрати і гнів на можливих конкурентів і заздрісників.

6. Обжерливість

Самий "хмільний і солодкий гріх" юристів, який досить барвисто проявляється сьогодні в Інтернеті. З оригінальними меню черевоугодників можна ознайомитися по фото, показувати які соцсетях юристи зовсім не гребують. Адже і колегам, і клієнтам, і що просто дозвільно цікавиться життєво необхідно знати де, а головне ЧИМ живляться українські юристи. Окрім безлічі вишуканих продуктів і блюд, юристи також показують, який алкоголь вони вживають. Можливо, в правильно підібраній їжі - секрет їх успіху?

7. Похіть

Сюди ж відносять похітливість, розпусту, розпусту. Про цю сферу життя юристів дізнатися з соцсетей також важко. Хіба що періодично з'являються фото з корпоративов і інших гулянь, де присвячені можуть розгледіти - хто і з ким танцює занадто близько і п'є на брудершафт. З оригінального прояву лібідо - розміщення власних інтимних фото (жінки-юристи в негліже, чоловіки-юристи з голим торсом, у ваблячих позах). Крім того, юристи не проти пофліртувати в особистому листуванні.

---------------------

Звичайно ж, усі вищеперелічені грішки і пристрасті є не лише у юристів. Але слід враховувати особливості професії, етичні аспекти в роботі українського адвоката. Юрист за своєю суттю повинен дотримувати честь мундира і не забувати, що своїми компрометуючими діями в соцсетях він кидає тінь на усю адвокатуру, та і сприяє зміцненню в суспільстві негативних стереотипів про юристів.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини