Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як правильно реєструвати податкові накладні в електронній формі?

17 квітня 2013, 17:13
1475
0
Автор:
Реклама

ДПС в листі від 28.03.2013 р. № 7454/7/15-33-17-04 надала роз'яснення деяких питань реєстрації податкових накладних в електронній формі.

Відносно необхідності реєстрації усіх податкових накладних в електронній формі в Єдиному реєстрі податкових накладних незалежно від суми.

У листі повідомляється, що податкова накладна, в якій сума ПДВ не перевищує 10 тисяч гривен, не підлягає включенню в Єдиний реєстр податкових накладних. При цьому податкова накладна, виписана при здійсненні операцій з поставки підакцизних товарів і товарів, ввезених на митну територію України, з 1 січня 2012 р. підлягає включенню в Єдиний реєстр податкових накладних незалежно від розміру ПДВ в одній податковій накладній. Окрім цього, відповідно до п. 4 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, не підлягають реєстрації податкові накладні, які не видаються покупцеві і залишаються у продавця в порядку, встановленому ДПС.

Відносно можливості накладення впродовж 15 календарних днів, що йдуть за датою їх складання, електронному цифровому підпису/друку на податкові накладні в електронній формі, незалежно від сум, які передаються покупцеві.

У листі відзначається, що після складання податкової накладної і розрахунку коригування в електронній формі на них накладається електронний цифровий підпис посадовців платника податків в такому порядку: першою - електронний цифровий підпис головного бухгалтера (бухгалтера) або електронний цифровий підпис керівника; другий - електронний цифровий підпис, що є аналогом відбитку друку продавця.

За відсутності у продавця посади бухгалтера електронні цифрові підписи посадовців платника податків накладаються в такому порядку: першою - електронний цифровий підпис керівника; другий - електронний цифровий підпис, який є аналогом відтісування друку продавця.

Продавець, який є фізособою - підприємцем, накладає електронний цифровий підпис в такому порядку: першою - електронний цифровий підпис фізособи - підприємця, другою - електронний цифровий підпис, який є аналогом відтісування друку продавця.

Відносно дійсності податкової накладної, у разі, коли електронний цифровий підпис, який накладається на неї при її реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, і підпис, який скріплює цю податкову накладну при її видачі покупцеві, належить різним особам.

Для делегування права підпису податкової накладної і розрахунку коригування іншому посадовцю продавець отримує кошти електронного цифрового підпису в акредитованих центрах сертифікації ключів для такої особи і подає податковому органу по місцю реєстрації посилені сертифікати електронного цифрового підпису відміченої особи. У такому разі електронні цифрові підписи посадовців продавця накладаються в такому порядку: першою - електронний цифровий підпис посадовця, якому делеговано право що випила податкової накладної і розрахунку коригування; другий - електронний цифровий підпис, який є аналогом відтісування друку продавця.

Таким чином, електронний цифровий підпис, який накладається на податкову накладну при її реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних,, і підпис, який скріплює цю податкову накладну при її видачі покупцеві, повинні належати одній особі, якій делеговано право підпису податкових накладних.

Читайте також:

Реєстр податкових накладних складатиметься в електронному вигляді

Заборона на реєстрацію податкових накладних в єдиному реєстрі не передбачена

Як заповнювати реєстри податкових накладних?

Чи правомірно формувати податковий кредит на підставі незареєстрованих податкових накладних?

ДПС розповіла про особливості складання електронної податкової накладної

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини