ДПС в листі від 28.03.2013 р. № 7454/7/15-33-17-04 надала роз'яснення деяких питань реєстрації податкових накладних в електронній формі.
Відносно необхідності реєстрації усіх податкових накладних в електронній формі в Єдиному реєстрі податкових накладних незалежно від суми.
У листі повідомляється, що податкова накладна, в якій сума ПДВ не перевищує 10 тисяч гривен, не підлягає включенню в Єдиний реєстр податкових накладних. При цьому податкова накладна, виписана при здійсненні операцій з поставки підакцизних товарів і товарів, ввезених на митну територію України, з 1 січня 2012 р. підлягає включенню в Єдиний реєстр податкових накладних незалежно від розміру ПДВ в одній податковій накладній. Окрім цього, відповідно до п. 4 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, не підлягають реєстрації податкові накладні, які не видаються покупцеві і залишаються у продавця в порядку, встановленому ДПС.
Відносно можливості накладення впродовж 15 календарних днів, що йдуть за датою їх складання, електронному цифровому підпису/друку на податкові накладні в електронній формі, незалежно від сум, які передаються покупцеві.
У листі відзначається, що після складання податкової накладної і розрахунку коригування в електронній формі на них накладається електронний цифровий підпис посадовців платника податків в такому порядку: першою - електронний цифровий підпис головного бухгалтера (бухгалтера) або електронний цифровий підпис керівника; другий - електронний цифровий підпис, що є аналогом відбитку друку продавця.
За відсутності у продавця посади бухгалтера електронні цифрові підписи посадовців платника податків накладаються в такому порядку: першою - електронний цифровий підпис керівника; другий - електронний цифровий підпис, який є аналогом відтісування друку продавця.
Продавець, який є фізособою - підприємцем, накладає електронний цифровий підпис в такому порядку: першою - електронний цифровий підпис фізособи - підприємця, другою - електронний цифровий підпис, який є аналогом відтісування друку продавця.
Відносно дійсності податкової накладної, у разі, коли електронний цифровий підпис, який накладається на неї при її реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, і підпис, який скріплює цю податкову накладну при її видачі покупцеві, належить різним особам.
Для делегування права підпису податкової накладної і розрахунку коригування іншому посадовцю продавець отримує кошти електронного цифрового підпису в акредитованих центрах сертифікації ключів для такої особи і подає податковому органу по місцю реєстрації посилені сертифікати електронного цифрового підпису відміченої особи. У такому разі електронні цифрові підписи посадовців продавця накладаються в такому порядку: першою - електронний цифровий підпис посадовця, якому делеговано право що випила податкової накладної і розрахунку коригування; другий - електронний цифровий підпис, який є аналогом відтісування друку продавця.
Таким чином, електронний цифровий підпис, який накладається на податкову накладну при її реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних,, і підпис, який скріплює цю податкову накладну при її видачі покупцеві, повинні належати одній особі, якій делеговано право підпису податкових накладних.
Читайте також:
Реєстр податкових накладних складатиметься в електронному вигляді
Заборона на реєстрацію податкових накладних в єдиному реєстрі не передбачена
Як заповнювати реєстри податкових накладних?
Чи правомірно формувати податковий кредит на підставі незареєстрованих податкових накладних?
ДПС розповіла про особливості складання електронної податкової накладної