Наказом від 21.03.2013 р. № 202 Минагрополитики затвердило Порядок організації і здійснення державного нагляду (контролю) у сфері експлуатації і технічного стану тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожно-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів.
Дія Порядку поширюється на державних інспекторів сільського господарства в частині дотримання ними процедури здійснення контрольних заходів, визначених в Законі "Про основні принципи державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" і в самому Порядку, а також на суб'єктів господарювання :
1) за якими зареєстровані машини;
що 2) здійснюють господарську діяльність, пов'язану з проведенням :
- обов'язкового технічного контролю машин;
- підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації трактористів-машиністів;
- оптової і роздрібної торгівлі машинами і їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери;
- ідентифікації машин.
Встановлено, що Госсельхозинспекция здійснює такі види контрольних заходів:
1. Планові - суб'єктові господарювання має бути спрямоване письмове повідомлення не пізніше чим за десять днів до дня здійснення перевірки. Повідомлення повинне містити:
- дату початку і закінчення заходу;
- найменування підприємства або прізвище, ім'я і по батькові фізособи - підприємця, відносно діяльності якого здійснюється захід;
- найменування Госсельхозинспекции, яка здійснюватиме захід, її місцезнаходження.
Повідомлення спрямовується рекомендованим листом або телефонограмою за рахунок засобів Госсельхозинспекции або вручається особисто керівникові або уповноваженому обличчю суб'єкта господарювання під розписку.
2. Позаплановіпідставами для проведення яких, зокрема, виступають:
- виявлення і підтвердження недостовірності даних, заявлених в документах обов'язкової звітності, представлених суб'єктом господарювання;
- перевірка виконання суб'єктом господарювання приписів, розпоряджень або інших розпорядливих документів Госсельхозинспекции по усуненню порушень вимог законодавства в частині експлуатації і техсостояния машин, виданих за результатами раніше проведених контрольних заходів;
- отримання звернень физ- і юрособ, в яких міститься інформація про порушення суб'єктом господарювання вимог законодавства в частині експлуатації і техсостояния машин (з обов'язковою вказівкою суті порушення). Позаплановий захід в таких випадках здійснюється за наявності згоди Державної інспекції сільського господарства на його здійснення.
За результатами здійснення планових і позапланових заходів складається акт перевірки дотримання суб'єктами господарювання вимог по експлуатації і техсостояния машин, форма якого затверджена наказом Минагрополитики від 03.12.2012 г. № 746.