Постановою від 03.04.2013 р. № 243 Кабмін вніс зміни в Порядок здійснення оптової і роздрібної торгівлі транспортними засобами і їх складовими частями, що мають ідентифікаційні номери.
Зокрема, встановлено, що облік вступу, продажу і передачі транспортних засобів і їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, ведеться суб'єктами господарювання в письмовому і електронному виді. Суб'єкти господарювання невідкладно вносять інформацію про вступ, передачу, реалізацію транспортних засобів і їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, в електронний реєстр. Електронний реєстр - автоматизована інформаційно-пошукова система обліку суб'єктів господарювання, що здійснюють оптову і роздрібну торгівлю транспортними засобами і їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери, накопичення інформації про вступ, передачу, реалізацію транспортних засобів і їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, видачу і використання бланкової продукції, номерних знаків для разових поїздок і номерних знаків "Транзит".
Також встановлено, що бланки довідок-рахунків, акти прийому-передачі і відповідно номерні знаки для разових поїздок і номерні знаки "Транзит" не будуть документами строгої звітності.
Постанова доповнена нормою, що встановлює, що оформлення договорів купівлі-продажу транспортних засобів може проводитися в Державтоінспекції.
Нова редакція Порядку передбачає, що на комісію приймаються транспортні засоби і їх складові частини, що мають ідентифікаційні номери, зареєстровані або зняті з обліку в Державтоінспекції, або машини, зняті з обліку в Госсельхозинспекции, для їх подальшої реалізації:
від громадян України - за наявності паспорта громадянина України або тимчасового посвідчення громадянина України, свідчення про реєстрацію транспортного засобу (техпаспорти) або свідоцтва об реєстрації машини, свідчення про спадок, рішення суду або довідки на складову частину, що має ідентифікаційний номер, видану Державтоінспекцією або Госсельхозинспекцией. На комісію можуть прийматися складові частини, які мають ідентифікаційні номери, на підставі документів, що підтверджують законність їх придбання;
- від суб'єктів господарювання - за наявності накладної з вказівкою моделі, марки транспортного засобу, номера шасі, двигуна, його ціни, свідчення про реєстрацію транспортного засобу (техпаспорти) або свідоцтва про реєстрацію машини, паспорта і доручення уповноваженого обличчя суб'єкта господарювання.
На комісію не приймаються транспортні засоби або машини, по яких в установленому порядку повідомлено про накладення арешту або заборону зняття їх з обліку, не зареєстровані в Державтоінспекції або Госельхозинспекции, а також транспортні засоби, відносно яких не надано відповідно свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (техпаспорти) або свідоцтва про реєстрацію машини.
Також встановлено, що на продані транспортні засоби і їх складові частини, що мають ідентифікаційні номери, комісіонер видає покупцеві:
- відносно транспортних засобів, облік яких ведеться Державтоінспекцією, - свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (техпаспорт), а також на зняті з обліку транспортні засоби номерні знаки для разових поїздок;
- відносно транспортних засобів, облік яких ведеться Госсельхозинспекцией і знятих з обліку, - свідоцтво про реєстрацію машини і її складових частин, що мають ідентифікаційні номери, або акт техсостояния машин (тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожно-будівельних і меліоративних машин, сільгосптехніки, інших механізмів) і їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, номерні знаки "Транзит".
Окрім вказаних документів, також видається сервісна книжка (гарантійний талон), довідка-рахунок, розрахунковий документ, що засвідчує факт купівлі транспортних засобів.