Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Мінюст підготує грунт для електронного нотаріату і судочинства за 5 років

15 квітня 2013, 09:47
129
0
Автор:
Реклама

Міністерство юстиції пропонує реформувати законодавство у сфері використання інфраструктури відкритих ключів і надання електронних довірчих послуг. Наказ, яким затверджена Концепція реформування законодавства в цій сфері, підписав Міністр юстиції Олександр Лавринович.

На сьогодні подальший розвиток в цій сфері гальмується відсутністю правових підстав для використання усіх можливостей інфраструктури відкритих ключів для розвитку і ефективного функціонування електронних довірчих послуг, у тому числі, адміністративних послуг в електронному вигляді, електронного нотаріату, електронних закупівель, електронного документообігу, електронного архіву, електронного судочинства. При цьому, інфраструктура відкритих ключів і електронного цифрового підпису є базовими елементами для побудови в Україні надійної і ефективно функціонуючої системи електронного документообігу.

Концепція передбачає введення нових термінів : "вдосконалений електронний підпис", "кваліфікований електронний підпис", "електронний штамп", "кваліфікований сертифікат ключа", "кваліфікований суб'єкт надання електронних довірчих послуг".

Передбачається розширити перелік і диференціацію послуг з використанням вдосконаленого підписуввести поняття електронних довірчих послуг, до складу яких входять послуги в електронній формі по створенню, перевірці, засвідченню достовірності вдосконалених електронних підписів, електронних міток часу, послуг доставки електронних повідомлень, аутентифікації веб-сайтів, а також послуг із створення і обслуговування сертифікатів ключів для вдосконалених електронних підписів та ін.

Згідно Концепції, процес реформування інфраструктури відкритих ключів і послуги кваліфікованих електронних довірчих послуг в Україні продовжиться до 5 років.

В результаті, в Україні будуть створені умови для використання усіх можливостей інфраструктури відкритих ключів, її стандартизації і розвитку електронних довірчих послуг для ефективного електронного управління. У тому числі - для надання админуслуг в електронному вигляді, впровадження електронного нотаріату, масового використання електронного документообігу, подальшого інтенсивного розвитку електронного судочинства, електронних закупівель, електронного архіву та ін.

Крім того, планується, що в Україні будуть створені умови для визнання іноземних кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів і кваліфікованому підпису, що забезпечить активний розвиток трансграничної співпраці і інтеграції України у світовий електронний інформаційний простір.

За інформацією Мінюсту.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини