Мінюст роз'яснив нормотворцам, яка відповідальність їх чекає за порушення законодавства про державну реєстрацію нормативно-правових актів.
Зокрема, вказано, що Законом "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України відносно посилення відповідальності органів державної влади і органів місцевого самоврядування" встановлена адмінвідповідальність керівників органів, нормативно-правові акти яких відповідно до закону підлягають держреєстрації, за непредставлення, несвоєчасне представлення на держреєстрацію нормативно-правових актів, що підлягають держреєстрації, напрям на виконання нормативно-правових актів, які не пройшли держреєстрацію, і не опубліковані у встановленому законом порядку, а також за напрям для виконання вказівок, роз'яснень у будь-якій формі, які встановлюють правові норми. При цьому ст. 255 Кодексу про адміністративні правопорушення органам юстиції надано право складати протоколи за порушення, передбачені ст. 18841 КоАП.
Згідно ст. 18841 КоАП за здійснення цього правопорушення персонально на керівника суб'єкта нормотворчості накладається штраф від тридцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів прибутків громадян.
Також в роз'яснено, що відповідно до пункту 3.1 розділу III Порядку проведення органами юстиції перевірок стану дотримання законодавства про державну реєстрацію нормативно-правових актів, Мінюстом проводяться невиїзні перевірки центральних органів виконавчої влади, які не мають статусу суб'єкта нормотворчості. Мінюст повідомив, що за результатами таких перевірок виявлено 98 нормативно-правових актів, прийнятих цими органами з порушенням вимог ч. 1 ст. 23 Закону "Про центральні органи виконавчої влади", згідно якої центральний орган виконавчої влади в межах своїх повноважень, на основі і у виконання Конституції і законів, актів і доручень Президента, актів Кабміну і наказів міністерства видає виключно накази организационно-распорядительного характеру, організовує і контролює їх виконання.
Органи юстиції звернулися до центральних органів виконавчої влади і територіальних органів центральних органів виконавчої влади з вимогою про відміну таких нормативно-правових актів і повідомили міністерства про можливість розробки проектів нових нормативно-правових актів і внесення їх на розгляд відповідних міністрів для прийняття таких нормативно-правових актів і представлення їх на держреєстрацію.
Також вказано, що порядок складання уповноваженими посадовцями Мінюсту і його територіальних органів і напряму органам, уповноваженим розглядати справи про админправонарушениях, протоколів і матеріалів про админправонарушениях за порушення, передбачені ст. 18841 КоАП, встановлені наказом від 19.12.2011 р. № 3539/5.