Постановою від 11.03.2013 р. № 82 Нацбанк затвердив Порядок резервування засобів по сформованих резервах по кредитних операціях в іноземній валюті з позичальниками, у яких немає документально підтверджених очікуваних надходжень валютної виручки.
Порядок встановлює процедуру резервування засобів банками на окремому рахунку в НБУ в сумі, що відповідає об'єму сформованого резерву по кредитних операціях в іноземній валюті з позичальниками, у яких немає документально підтверджених очікуваних надходжень валютної виручки, досконалим на підставі кредитних договорів, ув'язнених після 27 грудня 2008 р.
Зокрема, встановлено, що банк визначає суму коштів для резервування на окремому рахунку в Нацбанку виходячи з об'єму резерву для відшкодування можливих втрат по кредитних операціях в іноземній валюті, сформованого відповідно до вимог Положення про порядок формування і використання банками резервів для відшкодування можливих втрат по активних банківських операціях.
Банк здійснює резервування засобів у валюті сформованого резерву по кредитних операціях в іноземній валюті. Якщо іноземна валюта формування резерву не відноситься до валют резервуванняте резервування здійснюється у будь-якій з валют резервування по вибору банку із застосуванням кросс-курса, визначеного по офіційному курсу гривні до іноземних валют і банківських металів.
Встановлено, що банк для відкриття рахунку в НБУ для зарахування і обліку засобів в сумі, що відповідає об'єму сформованого резерву по кредитних операціях в іноземній валюті, зобов'язаний представити такі документы:
- заява про відкриття рахунку за підписом керівника банку або іншого уповноваженого на це особи. Заява про відкриття рахунку оформляється відповідно до вимог Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків в національній і іноземних валютах;
- картку із зразками підписів і відбитку друку, оформлену для представлення в Операційне управління Нацбанку (МФО 300001, код ЄДРПОУ 00032106, м. Київ, вул. Інститутська, 9) в двох екземплярах, завірену в установленому порядку, в яку включаються зразки підписів осіб, яким відповідно до законодавства України або засновницьких документів юрособи надано право розпорядження рахунком і підписання розрахункових документів.
Також определно, що банк в супровідному листіяке разом з вищезгаданими документами подається в Операційне управління НБУ, вказує інформацію, що стосується електронної пошти для відправки виписок з окремого рахунку, SWIFT- коду (BIC kod) банку, засобів зв'язки, за допомогою яких слід направляти виписки з окремого рахунку.
Датою здійснення банком резервування є дата зарахування засобів на окремий рахунок банку. Документом, що підтверджує суму резервованих коштів, являється виписка з окремого рахунку банку.
Банк має право на повернення резервованих засобіводин раз в місяць до 15 числа місяця, що йде за звітним, на суму зменшення розміру сформованого резерву по кредитних операціях в інвалюті.