Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Кивалов і Колесниченко придумали, як забезпечити судовий захист іноземцям

9 квітня 2013, 11:19
95
0
Автор:
Реклама

Депутати Сергій Кивалов і Вадим Колесниченко вважають, що деякі положення законодавства відносно судового захисту іноземців і осіб без громадянства не відповідають міжнародним стандартам і вимагають вдосконалення. У зв'язку в цим вони зареєстрували проект № 2743за допомогою якого нардепи сподіваються виправити таке положення.

Проектом вказується, що в справах про примусове видворення іноземця або особи без громадянства суд забезпечує обличчю перекладача незалежно від наявності доказів про неспроможність сплатити такі послуги, крім випадку, коли така особа заявляє клопотання про забезпечення участі перекладача за свій рахунок. Також депутати хочуть розповсюдити на іноземців і осіб без громадянства дія Закону про безкоштовну правову допомогу.

Крім того, Кодекс адміністративного судочинства пропонується доповнити окремою статтею 183-6 відносно особливостей виробництва у справах про перегляд рішення про затримання іноземців і осіб без громадянства з метою їх видворення. Так, позовні заяви центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію держполітики у сфері міграції, органів охорони державного кордону або СБУ про затримання іноземців і осіб без громадянстващо незаконно знаходяться на території України, подається до місцевого загального суду як адміністративного суду по місцезнаходженню цих органів. Первинний термін затримання за рішенням суду може бути до 2 місяців. Таке рішення підлягає негайному виконанню.

У разі невиконання рішення про примусове видворення і відсутності інших засобів його забезпечення впродовж терміну, санкціонованого рішенню суду, за позовом суб'єкта владних повноважень, на якого покладений обов'язок виконання рішення про примусове видворення, суд може продовжити цей термін на один місяць. Проте загальний термін утримання іноземця або особи без громадянства з метою забезпечення виконання рішення про примусове видворення не може перевищувати 12 місяців.

За позовом затриманого суд по місцю знаходження такої особи або по місцезнаходженню суб'єкта владних повноважень, на якого покладений обов'язок виконання рішення про примусове видворення, по вибору позивача не частіше за один раз в місяць перевіряє наявність підстав для звільнення особи з пункту тимчасового перебування іноземців і осіб без громадянства, що незаконно знаходяться на території України.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини