Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Підсумки тижня : фіскальний тиск і реалізація конфиската

5 квітня 2013, 16:01
303
0
Автор:
Реклама

Нормотворчість уряду

Реалізація заарештованого майна. Мінюст наказом № 535/5 вніс зміни в Положення про умови і порядок проведення тендерів (конкурсів) за визначенням спеціалізованих організацій для реалізації заарештованого держвиконавцями майна. Нововведеннями передбачено, що спеціалізовані організації, що перемогли у відповідному тендері (конкурсі), можуть здійснювати реалізацію такого майна не впродовж календарного року, як це було ранішеа на комісійних умовах до наступного визначення таких організацій. В той же час в змінах вказано, що у випадку якщо в переліку спеціалізованих організацій, з якими органи старанної служби уклали договори про реалізацію заарештованого майна, залишилася одна спеціалізована організація, тендер (конкурс) проводиться з метою доповнення вищезгаданого переліку у порядку, встановленому Положенням.

Подробиці: Змінений порядок проведення тендерів по реалізації заарештованого майна

Механізм санації. 1 квітня Кабмін прийняв постанову, якою визначає механізм відчуження в процедурі санації майна боржника шляхом заміщення активів. Нормативним актом передбачено, що відчуження майна здійснюватиметься шляхом створення на базі майна боржника господарського суспільства. Якщо боржник за рахунок суми, вирученої в результаті продажу на аукціоні акцій знову створеного господарського суспільства, задовольнить вимоги кредиторів в повному об'ємі, виробництво у справі про банкрутство боржника відповідно до Закону про банкрутство підлягає припиненню господарським судом за заявою керівника санацією. Окрім того, в постанові встановлюється можливість укладення світової угоди. Документом також визначено, яке саме майно може бути відчужене в процедурі санації при заміщенні активів.

Деталі: Кабмін вирішив, як відчужувати в процедурі санації майно боржника шляхом заміщення активів

Купівля-продаж транспортних засобів. 3 квітня Кабмін прийняв постанову, що передбачає оформлення договорів купівлі-продажу транспортних засобів безпосередньо в підрозділах Державтоінспекції, можливість продажу ТС без перереєстрації у разі, якщо воно отримане в спадок. Окрім цього, скасована вимога про необхідність зняття транспортних засобів з обліку для їх наступного продажу через торгові організації.

Деталі: Кабмін змінив порядок купівлі-продажу транспортних засобів

Електронні перевірки. Миндоходов планує зменшити фіскальний тиск на бізнес за рахунок введення системи електронних дистанційних перевірока також через об'єднання податкового і митного аудиту. На думку фахівців відомства, завдяки впровадженню цих інновацій бізнес зможе приділяти час і увагу своєї основної діяльності, а не спілкуванню з податківцями і митниками.

Зверніть увагу! Банки будуть повідомлені при встановленні диференційованих зборів

Нові особливості фондового ринку

Обмін інформацією. Міністерство прибутків і зборів, Нацкомфинуслуг і НКЦБФР підписали меморандум про інформаційну співпрацю. Фінансові регулятори будуть отримувати інформацію з баз даних Миндоходов для виявлення фіктивних емітентівщо імітують господарську діяльність. Міністерство, у свою чергу, отримає доступ до матеріалів ревізій і іншої звітної документації вказаних інстанцій. За словами представників вищевідзначених держорганів, ці заходи дозволять зробити ринок фінансових послуг прозорим і контрольованим, а значить - цивілізованим і привабливішим для інвесторів. Завдяки такій оперативній співпраці стане можливим аналіз ризиків і негативних тенденцій у фінансових сферах на постійній основі. Відмітимо, що на даний момент залишається загадкою те, чи отримають можливість побачити таку інформаційну базу даних у відкритому доступі суб'єкти підприємництва і т. д.

Детальніше: Миндоходов поділиться своєю інформацією для виявлення фіктивних емітентів

Уточнення норм в сертифікації. НКЦБФР прийняла рішення "Про сертифікацію фахівців з питань фондового ринку", що встановлює додаткові вимоги до переліку документів, необхідних для сертифікації, і що передбачає, що отримання сертифікату уповноваженим обличчям заявника може бути здійснене тільки по нотаріальному дорученню. Крім того, документом визначено, що при уявленні інформації про зміни у відомостях про трудову діяльність, зокрема про прийняття на роботу в професійного учасника фондового ринку, подається копія заяви сертифікованої особи про прийняття на роботу. До того ж фахівці з питань фондового ринку можуть надати заявки в електронному вигляді і відстежувати їх.

Подробиці: Регулятор вирішив, як сертифікувати фахівців з фондового ринку

Законодавчі ініціативи тижня

Анонімні податкові перевірки. У ВР зареєстрований законопроект № 2679 про внесення змін до Податкового кодексу. Автор документу пропонує заборонити проведення органами податкової служби будь-яких перевірок на основі анонімних заявскарг і звернень, іншої необгрунтованої інформації. Більше того, встановлюється, що документальна позапланова перевірка здійснюється у разі отримання саме обгрунтованою інформації, а не просто інформації, як це вказано в діючій редакції ст. 78 Кодексу.

Деталі: Податківцям можуть заборонити проводити перевірки на підставі анонімок

Електронна черга. Мінюст в проекті змін в Порядок доступу нотаріусів до Держреєстру прав на нерухоме майно, затверджений наказом Мінюсту від 2 серпня 2011 р. № 1936/5, також звернув увагу на пропозицію про систему попереднього запису громадян шляхом створення електронної системи управління чергою. На сьогодні ведуться роботи по обговоренню фінансової і технічної можливості створення такої системи.

Подробиці: У органах держреєстрації прав можуть створити електронну систему управління чергою

Окрім того, на цього тижня Президент підкреслив неприпустимість продовження практики необгрунтованих позапланових перевірок підприємствкрім випадків, коли є рішення суду. За його словами, контролюючі органи, що здійснюють нагляд і регулювання діяльності підприємств, повинні зробити усе, щоб господарська підприємницька діяльність була звільнена від зайвих перевірок.

Правовий анонс

ЮРЛИГА також повідомляє, що найближчими днями набудуть чинності наступні нормативно-правові акти:

З 06.04.2013 р.

1. Наказ Мінфіну від 20.12.2012 р. № 1389що затверджує Положення про інформаційно-телекомунікаційну систему відеоконтроля і визначає призначення, структуру і технологію використання інформаційно-телекомунікаційної системи відеоконтроля Держмитслужби.

Положення встановлює вимоги відносно використання в митних органах системи відеоконтроля і отриманої з її допомогою інформації, а також вимоги по забезпеченню працездатності такої системи.

Деталі: Відеоспостереження на митній межі здійснюватиметься відповідно до Положення

2. Постанова Кабміну від 06.03.2013 р. № 160 "Про внесення змін до Порядку обслуговування громадян залізничним транспортом". Змінами, серед іншого, передбачено, що оформлення в квитковій касі повних і дитячих проїзних документів, у тому числі в електронному вигляді, здійснюється з внесенням в проїзний документ прізвища і імені пасажира із слів особи, що оплачує проїзний документ (виключення - регіональні і приміські потяги). При цьому посадка в потяг здійснюється по пред'явленню проїзного документу і документу, що засвідчує особу. Під час оформлення проїзних документів з використанням мобільного зв'язку, Інтернету, спеціалізованих автоматів самообслуговування і т. п. прізвище і ім'я особи, яка здійснюватиме поїздку, вказує особа, що оформляє і оплачує проїзний документ.

Подробиці: Іменні ж/д квитки почнуть продавати з квітня

З 15.04.2013 р.

3. Постанова Кабміну від 11.02.2013 р. № 111 "Про внесення змін до Правил дорожнього руху". У постанові враховані положення Конвенції про дорожній рух і стандартів, діючих в цій сфері в державах - членах Європейського Союзу.

Детальніше: Зміни ПДД почнуть діяти в квітні

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини