Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Платників податків, що виправили свої помилки, пропонують не штрафувати

21 березня 2013, 17:58
160
0
Автор:
Реклама

Авторський колектив від Удару зареєстрував проект № 2571 відносно справедливій відповідальності платників податків.

Пропонується доповнити НК положенням, згідно з яким у разі самостійного виявлення платником податків помилки і внесення ним змін в податкову звітність і суми утриманого з них податку і / або у разі відсутності недоїмок до бюджету внаслідок виявленої помилки, штрафні (фінансові) санкціївстановлені Кодексом, не застосовуються.

Встановлюється, що згідно ст. 164-1 КоАП карати будуть за непредставлення або несвоєчасне представлення громадянами декларацій про прибутки або включення в декларації спотворених даних, невідання обліку або неналежне ведення обліку прибутків і витрат, для яких законами встановлена обов'язкова форма обліку, тільки якщо вказані в податковій звітності недостовірні дані або помилки привели до зменшення нарахованої суми податкових зобов'язань і самостійно не були виправлені платником податків шляхом внесення змін до цих документів.

Також пропонується пом'якшити відповідальність за службовий підлог шляхом внесення змін до ст. 366 УК. Так, по ч.1 статті порушникам загрожуватиме штраф в розмірі від 250 до 500 неоподатковуваних мінімумів з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років (згідно діючої редакції - штраф до 250 мінімумів, або обмеження свободи на строк до 3 років з аналогічною забороною обіймати певні посади).

Якщо проект підтримають у ВР, то по ч. 2 ст. 366 УК більше не позбавлятимуть свободи, а винних осягне лише штраф в розмірі від 500 до 750 неоподатковуваних мінімумів прибутків громадян з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини