У Верховній Раді зареєстрований проект закону "Про соціальні підприємства". Соціальним підприємством визначається підприємство, освічене юр- і / або фізособами, пріоритетом діяльності якого є досягнення соціальних результатів, зокрема, у сфері охорони здоров'я, освіти, науки, культури, що оточує середовища, надання соціальних послуг і підтримки соціально уразливих груп населення (безробітних, малозабезпечених, літніх людей, інвалідів і інших встановлених законодавством осіб).
Встановлено, що засновниками соціального підприємства можуть бути органи держвлади, органи місцевого самоврядування, громадські об'єднання, физ- і юрособи, що прийняли рішення про створення такої організації і / або майнові зобов'язання, що узяли на себе, по створенню соціального підприємства. Соціальне підприємство також може бути утворене на підставі заповітуу якому викладена воля (рішення) власника майна про створення на основі його майна такої організації.
Визначати приналежність суб'єктів до соціальних підприємств буде Міжвідомча комісія з державної підтримки соціальних підприємствдо складу якої входять представники Минсоцполитики, Фонду соціального захисту інвалідів, Державної податкової служби, Державної митної служби, Мининфраструктуры, Мінфіну, Державної фінансової інспекції, Мінекономрозвитку, Державного агентства земельних ресурсів і представники, делеговані Федерацією профспілок України і громадськими організаціями інвалідів.
Отримання статусу соціального підприємства надасть підприємствам право на держпідтримку у вигляді пільг по оподаткуванню, при виробництві інвестиційної діяльності, в земельних питаннях, поворотної і безповоротної фінансової допомоги, позик, сприяння в розставлянні пріоритетів при розміщенні державного замовлення і виконанні державних цільових програм в працевлаштуванні уразливих категорій осіб і в інших формах, передбачених законом.
Народний депутат А. Фельдман, законопроект, що подав, в пояснювальній записці вказав, що зміни в підходах до рішення соціально-значущих проблем є невідкладними. "Функціонування соціального підприємництва, як одного з інструментів соціального розвитку, заснованого на посиленні ролі економічно активних учасників національного ринку в підтримці соціально уразливих категорій громадян і рішенні соціально значущих питань є актуальним для України" - вважає депутат. Він також відмітив, що впровадження заходів сучасної соціальної політики, зазвичай обмежується класично этатистским переліком підходів, які передбачають безпосередню організаційну і фінансову участь держави в рішенні соціальних завдань, тоді як громадська ініціатива, приватна підприємницька активність - задіюються не повною мірою.
"Ухвалення запропонованого законопроекту дозволить створити в Україні інституціональну основу для функціонування соціального підприємництва і соціальних підприємств, що у свою чергу, стане важливим кроком у напрямі розвитку "недержавного" сектори політики соціального розвитку і соціального захисту. Зокрема, будуть створені додаткові передумови для працевлаштування соціально незахищених категорій населення, інвестицій в розвиток соціальної сфери, насичення національного ринку новими соціальними послугами і товарами за доступними цінами" - вважає А. Фельдман.