Наказом від 06.02.2013 р. № 35 Служба зовнішньої розвідки затвердила Інструкцію про порядок проведення службового розслідування.
Дія Інструкції не поширюється на проведення службового розслідування по фактах порушення законодавства у сфері охорони держтаємниці (у тому числі у разі невиконання норм і вимог технічного захисту секретної інформації), організації і забезпечення безпеки спеціальних видів зв'язку, невиконання (неналежного виконання) договірних -правовых зобов'язань, спричинення державі матеріального збитку і розслідування нещасних випадків.
Основою для проведення службового розслідування являється інформація про:
- невиконанні (неналежне высполнении) військовослужбовцям службових обов'язків, порушенні військової дисципліни, фактах або подіях, які негативно вплинули на стан виконання покладених на СВРУ завдань;
- невиконанні (неналежному виконанні) вимог чинного законодавства, наказів (розпоряджень) начальників (керівників), що негативно вплинуло на стан виконання покладених на СВРУ завдань;
- порушенні вимог законодавства у сфері запобігання і протидії корупції;
- загрозі безпеки розвідувальній діяльності, своїх сил і засобів СВРУ;
- втраті службового посвідчення, магнітної карти доступу на об'єкти СВРУ, матеріальних носіїв, що містять службову інформацію.
Службове розслідування має бути завершене впродовж одного місяця. Посадовець, що призначив службове розслідування, може продовжити термін його проведення, але не більше ніж на один місяць на підставі мотивованого рапорту голови комісії. Датою завершення службового розслідування вважається дата підписанийия головою і членами комісії укладення за результатами проведення службового розслідування. В строк проведення службового розслідування не включаются період тимчасової втрати працездатності військовослужбовцем, відносно якого воно проводиться, час його перебування у відпустці, службовому відрядженню або під вартових, святкові і неробочі дні.