Мінюст наказом від 26.02.2013 р. № 327/5 затвердив Порядок проведення аналізу фінансово-господарського стану суб'єктів господарювання державних підприємств і підприємств, в статутному капіталі яких частина держвласності перевищує 50%, і підготовки на запити суду, прокуратури або іншого уповноваженого органу висновків про наявність ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства.
Так, згідно з документом, аналіз фінансово-господарського стану суб'єктів господарювання відносно наявності ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства проводиться згідно Методичним рекомендаціям відносно виявлення ознак неплатоспроможності підприємства і ознак дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства або доведення до банкрутства.
Для здійснення аналізу державних підприємств і підприємств, в статутному капіталі яких частина держвласності перевищує 50%, Мінюстом можуть бути притягнені спеціалізовані організації і фахівці відповідно до постановою Кабміну від 23.01.2013 р. № 27 "Про залучення організацій і фахівців до забезпечення здійснення повноважень державного органу з питань банкрутства".
Арбітражний керівник, призначений судом розпорядником майна, проводить вищезгаданий аналіз до проведення перших зборів кредиторів.
Структурний підрозділ Мінюсту або його територіальний орган готують виводи на запити господарського суду, у виробництві якого знаходиться справа про банкрутство, прокуратури або іншого органу, який здійснює карне виробництво, інших уповноважених органів, які мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення у разі здійснення незаконних дій при банкрутстві або фіктивному банкрутстві.
Такий запит вирушає в структурний підрозділ Мінюсту або його територіальний орган по місцезнаходженню боржника.
Згідно з наказом, виводи готуються впродовж 30 календарних днів після реєстрації запиту і викладаються в листі за підписом керівника структурного підрозділу Мінюсту або його територіального органу. Такий лист спрямовується суб'єктові запиту не пізніше наступного робочого дня з дня його підписання.
Наказ набуває чинності з дня його офіційної публікації.