Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Депутатів, що прогуляли за місяць 3 пленарні засідання, хочуть позбавляти мандатів

7 березня 2013, 13:35
119
1
Автор:
Реклама

Законом на народного депутата покладені обов'язки бути присутнім і особисто брати участь в засіданнях Верховної Ради України; дотримувати вимоги трудової дисципліни і норм депутатської етики. Отже, невиконання депутатом вказаних вище вимог є порушенням присяги, тоді як вона по своїй правовій природі є однією з умов наявності статусу народного депутата.

Згідно з положеннями ст. 79 Конституцій відмова принести присягу тягне втрату депутатського мандату. Тобто, відмова від принесення присяги є відмовою від виконання депутатом своїх обов'язків бути присутнім і особисто брати участь в засіданнях ВР. Така відмова може бути виражена будь-яким способом : або публічною заявою про відмову від принесення присяги або фактичним невиконанням обов'язків народного депутата, міркує Олександр Ефремов в пояснювальній записці до проекту № 2469 відносно забезпечення виконання обов'язків народними депутатами.

Проектом пропонується доповнити Закон про статус народного депутата статтями 5-1 і 5-2, згідно з якими систематичне невиконання народним депутатом зобов'язань особистої присутності на засіданнях ВР (відсутність нардепа впродовж одного місяця без поважних причин на 3-х пленарних засіданнях) спричиняє за собою втрату депутатського мандату.

Право ставити питання про втрату мандату народним депутатом належить голові ВР за власною ініціативою або на вимогу не менше 226 народних депутатів України. Адміністративна справа за позовною заявою про втрату депутатського мандату народним депутатом вирішується впродовж 7 днів після відкриття провадження у справі.

Рішення, прийняте за результатами розгляду справи про порушення присяги народним депутатом України, є остаточним і оскарженню не підлягає.

У разі прийняття ВАСУ рішення про позбавлення мандату народного депутата, який був обраний у багатомандатному виборчому окрузі, проводиться заміщення депутата в порядку, визначеному законом для депутатів, повноваження яких були достроково припинені. Якщо ж рішення ВАСУ було прийняте відносно депутата, обраного в одномандатному виборчому окрузі, то в такому окрузі проводяться проміжні вибори.

Також читайте: За блокування трибуни пропонують позбавляти депутатів мандату.

Нагадаємо, що минулого року С. Мищенко подавав законопроект, яким передбачалися наступні підстави для відгуку народного депутата: пропуск нардепом впродовж року більше половини пленарних засідань ВР і / або її органів, до складу яких він обраний; голосування на засіданні ВР народним депутатом чужими картками, ін.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини