Нові роз'яснення "під прицілом" податкової і митниці
Незнання закону не звільняє від відповідальності.
А ось знання нерідко звільняє.
Е. Лец, польський письменник
Заповнення реєстрів податкових накладних. У листі від 01.03.2013 р. ДПС роз'яснила особливості заповнення деяких граф реєстру виданих і отриманих податкових накладних (далі - Реєстр).Зокрема, податкова вказує, що платники ПДВ щомісячно впродовж 20 календарних днів, що йдуть за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця, а також платники, яким встановлений звітний податковий період, - квартал, подають в орган ДПС копії записів в Реєстрах за такий період в електронному вигляді. У документі також відзначається, які відомості відбиваються у розділах I і II Реєстру.
При цьому ДПС пояснює, що якщо загальна сума отриманих товарів/послуг з касового чека перевищує 200 грн., платника податків не має права віднести до складу податкового кредитуні усю суму ПДВ, сплачену при придбанні таких товарів/послуг, ні її частину. Платник податків в графі 5 проставляє позначення "ЧК" - касовий чек і заповнює графи 13 і 14 Реєстру.
Деталі: Як заповнювати реєстри податкових накладних?
Звітність по ПДВ. У листі № 1849/5/15-3111 ДПС нагадала, що починаючи з 1 січня 2012 року при здійсненні операцій по вивезенню за межі митної території України продукції в митному режимі експорту переробне підприємство відбиває їх в податковій декларації по ПДВ і має право на відшкодування з бюджету сум ПДВ, сплачених (нарахованих) постачальникам товарів/послуг, вартість яких включена у вартість продукції, що експортується. Таке відшкодування здійснюється в загальному порядку.
Податкова також повідомила, що наказом Мінфіну № 1342 передбачено скорочення кількості податкової звітності шляхом переходу від чотирьох існуючих нині форм податкових декларацій по ПДВ до однієї. При цьому усі платники ПДВ представляють податкову декларацію по ПДВ з відміткою "загальна".
Переробні підприємства, підприємства, зареєстровані в якості суб'єктів спеціального режиму оподаткування, і сільгосппідприємства, що здійснюють діяльність згідно п. 209.18 ст. 209 НК, окрім декларації по ПДВ з відміткою "загальна", подають для розрахунків з держбюджетом ще і декларацію по ПДВ з відміткою про спеціальний режим оподаткування для віддзеркалення відповідного виду діяльності платника. Нова форма декларації по ПДВ вводиться в дію для звітності, представленої починаючи з 1 квітня 2013 року.
Подробиці: Нова форма Пдв-декларації вводиться в дію для звітності, наданої з 1 квітня
"Правильне" оподаткування оперативного лізингу. У листі № 1389/6/15-3115 ДПС роз'яснила, що якщо підприємством ввозиться устаткування на умовах договору оперативного лізингуув'язненого з нерезидентом, таке устаткування буде поміщено під митний режим тимчасового ввезення. Залежно від виду устаткування, що ввозиться відповідно до п. 206.7 ст. 206 Податкового кодексудо операцій по ввезенню товарів на митну територію України в митному режимі тимчасового ввезення застосовується умовне повнечи умовне часткове звільненнявід оподаткування у разі дотримання вимог і обмежень, встановлених главою 18 Митного кодексу.
Після завершення терміну дії договору оперативного лізингу устаткування, що ввозиться підлягає поверненню нерезидентущо згідно п. 2 частини першої ст. 86 ТК є реекспортом. Відповідно до п. 206.5 ст. 206 НК операції по вивезенню товарів в митному режимі реекспорту звільняються від обкладення ПДВ.
ДПС також вказала, що якщо платник податків придбаває (виготовляє) товари/послуги і необоротні активи, призначені для їх використання в операціях, що звільняються від оподаткування, то суми податку, сплачені (нараховані) у зв'язку з таким придбанням (виготовленням), не відносяться до податкового кредиту вказаного платника.
Увага! Сервіс "Пульс податкової" тепер приймає звернення і з митних питань
Банківський нагляд на митниці. У листі № 28-311/699/2529 Нацбанк роз'яснив, що у разі отримання уповноваженими банками офіційної інформації митних органів по уточненню даних про експортні, імпортні операції своїх клієнтів, зокрема листів коригування, якими оформлені зміни в ТД, банки повинні враховувати таку інформацію при здійсненні контролю за відповідними експортними, імпортними операціями.
Подробиці: Нацбанк розповів про контроль за експортними і імпортними операціями резидентів
З іншими найбільш значущими новелами для підприємництва можете ознайомитися в підбірці:
Видавати дозволу на виконання будробіт уповноважена комісія Госархстройинспекции
Кіосків на київських зупинках не буде
Продавцям дозволили дописувати на етикетках товарів неукраїнський текст
Нацкомуслуг встановила вимоги до суб'єктів природних монополій
Інформація про держтехнології надаватиметься відповідно до порядку
У 2013 р. ГСА почне навчати помічників суддів і повідомляти сторони процесу SMS
Нацбанк розповів про оформлення повідомлень про договори з Європейським інвестиційному банком
НКЦБФР підтвердила статус СРО ряду об'єднань профучастников фондового ринку
Затверджена нова редакція Положення про Реєстр неприбуткових установ і організацій
Законодавчі ініціативи тижня
Реформу устоїв слід починати з реформи законів.
К. Гельвеций, французький літератор і філософ
Ліміт у розмірі 150 тисяч. Нацбанком розроблений проект постанови Правління НБУ відносно встановлення граничної суми готівкового розрахунку :
- для фізособи з підприємством (підприємцем) - протягом одного дня за товари (роботи, послуги) по одному або декількох платіжних документах в розмірі 150 тис. грн. Розрахунки між вказаними особами за товари (роботи, послуги), вартість яких перевищує 150 тис. грн., здійснюються тільки у безготівковому порядку;
- між фізособами- по договорах купівлі-продажу, підметом нотаріальному посвідченню, у розмірі 150 тис. грн.
На думку финрегулятора, вказані зміни спрямовані на скорочення готівкових розрахунків, поступову легалізацію прибутків і, як наслідок, повинні сприяти зменшенню тіньової економіки.
Подробиці: Готівкові розрахунки обмежать сумою в 150 тис. грн.
Ліцензія в електронній формі. Держпідприємництво погоджувало законопроектщо вносить зміни в ряд чинних законодавчих актів відносно окремих питань митного оформлення експорту і імпорту тютюну і спирту.
Документом передбачається, що митне оформлення експорту (імпорту) вищезгаданих товарів здійснюватиметься за наявності тієї, що відповідає ліцензіїщо надається митникам органом виконавчої влади з питань економічної політики у електронній формі із застосуванням засобів електронного цифрового підпису.
Детальніше: Імпорт/експорт алкоголю і сигарет пропонується оформляти за електронною ліцензією
Про інші новини законопроектной роботи можна прочитати в підбірці:
Пропонується знизити граничний поріг вартості предмета держзакупівель
Ціни на "премиум-продукты" не регулюватимуться державою
Тривалість щорічної мінімальної оплачуваної відпустки збільшать до 28 днів?
Запропоновані зміни відносно заборони переобладнання вантажних автомобілів в транспортні
Регіонал проти волюнтаристських відмов в наданні кредитів
Проект про заборону вкладів в інвалюті викликав невдоволення банків
Нацбанк розкритикував законопроекти про заборону валютних депозитів і оподаткування вкладів
У Україні планують ввести неавтоматичне ліцензування імпорту вугілля
Кількість правоохоронців в Україні може сильно скоротитися
На замітку!
З сьогоднішнього дня, 07.03.2013 р., набрали законної сили :
1. Наказ Мінфіну "Про затвердження Порядку взаємодії між підрозділами державної податкової служби України під час роботи з безхазяйними речами і майном, що переходить у власність держави" від 17.12.2012 р. № 1341.
2. Розпорядження Нацкомфинуслуг "Про внесення змін до Порядку складання звітних цих страховиків" від 24.01.2013 р. № 287. Документ зобов'язує страховиків, створених у формі акціонерних товариств, разом з річною звітністю подавати звіт про корпоративне управління.
Деталі: СТРАХОВИКИ-АТ надаватимуть звіт про корпоративне управління
3. Наказ Минагрополитики "Про затвердження Уніфікованої форми акту перевірки у сфері охорони водних біоресурсів, що містить перелік питань для здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) " від 14.02.2013 р. № 98.
Подробиці:
Що перевірятимуть у рыборазводчиков?
Правовий анонс
ЮРЛИГА також повідомляє, що найближчими днями набудуть чинності наступні нормативно-правові акти:
1. З 11.03.2013 р. - постанова Кабміну від 29.08.2012 р. № 810яким в новій редакції затверджений Технічний регламент безпеки низьковольтного електричного устаткування.
2. 19.03.2013 р. - Закон "Про аграрні розписки" від 06.11.2012 р. № 5479 - VI. Цей нормативний акт регулює стосунки, що виникають під час оформлення, видачі, звернення, виконання аграрних розписок, визначає порядок їх реєстрації і спрямований на створення правових, економічних, організаційних умов функціонування цих документів. Зокрема, Закон не лише визначає порядок функціонування нового інструменту кредитування сільгоспвиробників під заставу майбутнього урожаю, але і, на думку багатьох експертів, вводить новий інструмент їх фінансування.
Ви можете ознайомитися з аналітичними матеріалами і консультаціями по даній і іншим тематикам, безкоштовно встановивши тест-систему ЛІГА :ЗАКОН. |