Бізнес на міжнародному рівні
Міжнародне приватне право має справу
з просторовими межами влади
норм над правовідносинами.
Фрідріх-Карл фон Савиньи
Цього тижня Україна приєдналася до ряду міжнародно-правових актів. Серед цих документів найбільш важливим для бізнесу являятся Протокол про внесення змін і доповнень в Конвенцію про взаємну адміністративну допомогу у податкових справахратифікований Законом від 11.01.2013 р. № 21 - VII. Зокрема, вказаним актом змінений перелік видів адміністративної допомоги, які прошена держава не зобов'язана надавати. Окрім цього:
а) додане положення, засноване на п. п. 4 і 5 ст. 26 Типовій податковій конвенції ОЭСР відносно розширення можливостей обміну податковою інформацією;
б) внесені зміни в положення, пов'язані з секретністю використання інформації у кримінальних податкових справах і її розкриття в судах.
Суб'єктами виконання Протоколу є органи ДПС, Держмитслужба і Пенсійний фонд України.
Серед важливих міжнародних документів у сфері підприємництва на цього тижня також варто відмітити адміністративну домовленість між Мінекономрозвитку України і Генеральним директоратом Європейської Комісії з питань торгівлі про неформальний діалог по бізнес-клімату, обговорювану на Саміті Україна - ЄС. Домовленість знаменує собою початок міждержавного діалогу в контексті сприяння збільшенню двостороннього товарообігу і ефективного рішення питань у сфері торгівлі і інвестицій шляхом своєчасного обміну інформацією між органами держвлади і в співпраці з представниками бізнесу.
Зверніть увагу! Реєструвати бізнес стало простіше
"Нові норми про головний"
Податкові "нагадування". Податкова в листі № 3688/7/15-2117 повідомляє про граничні терміни подачі податкової декларації екологічного податку. Власне, в документі роз'яснюється порядок числення і сплати екологічного податку в 2013 році залежно від особливостей ведення діяльності платників податків по затвердженій формі податковій декларації екологічного податку.
Крім того, ДПС нагадує суб'єктам підприємництва про те, що 1 березня 2013 р. - останній день подачі декларації "единщиками" першої групи.
Митні новели. У листі № 1387/6/15-3115 Держмитслужба вказала, що у разі здійснення операцій по ввезенню на митну територію України товарів формування податкового кредиту по ПДВ робиться на підставі митної декларації (у тому числі тимчасовою), що оформленої відповідно до вимог законодавства і підтверджує сплату податку (за умови дотримання інших вимог відносно формування податкового кредиту).
Деталі: ДПС розповіла про формування податкового кредиту на підставі тимчасових митних декларацій
ГТС в листі № 16.1/136-ЕП роз'яснила, що для застосування вільної торгівлі партією товару вважаються товари, що одночасно відправляються по одному або декількох товаротранспортным документам на адресу одного вантажоодержувача від одного вантажовідправника і що одночасно подаються на митне оформлення разом з оригіналом сертифікату форми СТ-1.
Держмитслужба в листі № 11.1/3-16.3/1736-ЕП повідомила про необхідність залучення держінспекторів ветеринарної медицини для проведення ветеринарно-санітарного контролю усіх без виключення живих тварин, які переміщаються через митний кордон України.
Детальніше: ГТС розповіла про порядок ввезення на митну територію України живих тварин
Крім того, митниця роз'яснила, як декларувати товари, що ввозяться на підставі договорів про спільну інвестиційну діяльність.
Нагадаємо, що митні органи повинні і далі отримувати ліцензії для використання джерел іонізуючого випромінювання.
Важливо! Центри надання админуслуг діятимуть на підставі зразкового положення
Інші новели законодавства
Закони потрібні не лише для того,
щоб устрашати громадян,
але і для того, щоб допомагати їм.
Вольтер
Ліцензування імпорту ліків. З 1 березня 2013 р. вводяться норми відносно ліцензування імпорту ліків. Зокрема, з сьогоднішнього дня діють Ліцензійні умови здійснення госпдіяльності по імпорту ліків, затверджених відповідно до положень законів "Про лікарські засоби" і "Про ліцензування певних видів господарської діяльності".
Ліцензійними умовами визначаються перелік суб'єктів господарювання, на яких поширюється дія документу, особливості процедури отримання ліцензії та ін.
Крім того, Мінохоронздоров'я наказом № 152 ствердив форму кваліфікаційного сертифікату експерта з питань реєстрації лікарських засобів.
Земельні правовідносини. Наказом № 1 Госземагентство прийняло Положення про Комісію з питань ліцензування землеоценочных робіт і земельних торгів. Комісія утворюється для здійснення Госземагентством процедури ліцензування госпдіяльності по проведенню землеоценочных робіт і земельних торгів, а також забезпечення умов захисту інтересів споживачів у сфері ліцензування при виконанні землеоценочных робіт і земельних торгів.
Також наказом № 669 Госземагентство ствердило програму курсу базової підготовки лицитаторов. Встановлено, що підсумковий контроль знань слухачів за результатами курсу базової підготовки лицитаторов проводиться шляхом складання кваліфікаційного іспиту екзаменаційній комісії, створеній наказом Госземагентства. Кваліфікаційний іспит охоплює підготовку письмової відповіді на питання, включені в квитки, і співбесіду. Також в структурі курсу передбачений практичний тренінг по проведенню земельного аукціону.
Відмітимо, що цього тижня були визначені повноваження Госземагентства по держнагляду у сфері землеустрою і положення про управління Госземагентства приведені відповідно до законодавства.
Крім того, за інформацією держорганів, Кабмін перерахував гроші для формування статутного капіталу Земельного банку і в земкадастре зареєстровано більше ста тисяч нових ділянок.
Зверніть увагу! Мінюст збільшив тарифи за підключення до єдиних державних реєстрів
Аудиторська діяльність. Аудиторська палата рішенням № 264/8 внесла зміни в Положення про сертифікацію аудиторів. Зокрема, змінений перелік документівподача яких потрібна для отримання допуску до сертифікації. Так, кандидат, серед іншого, повинен подати копію диплома, завірену нотаріально або за місцем роботи, довідку ОВД про відсутність судимості і довідку про відсутність відомостей про особу в Єдиному державному реєстрі осіб, що зробили корупційні правопорушення.
Крім того, документом встановлено, в які терміни робиться заміна сертифікату, а також право на один рік припинити дію сертифікату, якщо на аудитора впродовж останнього року накладалося админвзыскание за здійснення корупційного правопорушення.
Детальніше: Для допуску до сертифікації аудитори подаватимуть довідку про відсутність судимості
Рішенням № 264/12 Аудиторська палата внесла зміни в Порядок застосування до аудиторів (аудиторським фірмам) стягнень за неналежне виконання професійних обов'язків. Зокрема, відзначається, що термін розгляду матеріалів дисциплінарного провадження не повинен перевищувати трьох місяців. Згідно зі змінами в окремих випадках (у зв'язку з необхідністю витребування додаткової інформації або документів, проведенням додаткової перевірки та ін.) за рішенням Глави АПУ зазначений термін може бути продовжений.
Деталі: Термін розгляду матеріалів дисциплінарного провадження відносно аудитора можна продовжити
Новели фондового ринку. НКЦБФР рішенням № 61 прийняла зміни в Положення про порядок навчання і атестації фахівців з питань фондового ринку. Документом, зокрема, передбачено, що кожне учбовий закладщо здійснює навчання фахівців з питань фондового ринку, повинно оголошувати на власному веб-сайті інформацію про програму і особливості такого навчання. Комісія визначила, що фахівець має право скласти кваліфікаційний іспит впродовж 1 року з дати отримання свідоцтва про навчання по відповідній спеціалізації.
Нові види страхування. Кабмін постановою № 122 доповнив перелік видів добровільногострахування пунктами 21-1 "Страхування сільськогосподарської продукції" і 21-2 "Страхування цивільно-правової відповідальності арбітражного керівника (розпорядника майна, що управляє санацією, ліквідатора) за шкоду, яка може бути причинна у зв'язку з виконанням його обов'язків". Також розширений перелік видів обов'язкового страхування. До них віднесені:
- страхування цивільно-правової відповідальності приватного нотаріуса;
- страхування ризику невиплати гравцям призів у разі неплатоспроможності і банкрутства оператора державних лотерей.
Деталі: Розширений перелік видів страхування
З іншими найбільш важливими нововведеннями тижня можете ознайомитися в підбірці:
Як банки стягують комісійну винагороду по операціях з використанням спеціальних платіжних засобів?
Сільгосптехніку внесуть в єдиний реєстр
Як повідомляти про укладення колективних договорів - розповів Кабмін
Уряд визначив порядок розробки нових видів продукції оборонного призначення
Минрегион роз'яснив, який рівень зарплати враховувати при визначенні вартості будівництва
Найближчими днями працедавці повинні визначитися, чи відпускати працівників на тривалу маївку
Мобільні оператори повинні впровадити послугу з перенесення номерів до кінця листопада 2013 р.
Для залучення інвестицій Україна має намір використовувати будівельні контракти міжнародного зразка
Дотримання яких вимог законодавства у сфері рассадоводства перевірятиме Госсельхозинспекция?
Законодавчі ініціативи тижня
Відповідальність за затримку виплати зарплати. Законопроектом № 2388 пропонується внести зміни до Кодексу законів про працю і встановити, що у разі порушення передбачених законодавством термінів виплати зарплати або її частини власником, уповноваженим ним органом, громадян, що є об'єднанням, підприємством, установою, організацією, що не фінансуються і не дотуються з бюджету, додатково з компенсацією втрати частині доходу співробітникові виплачується та, що відповідає пеня у розмірі 1 % від простроченої суми зарплати за кожен день затримки. Також пропонується посилити адміністративну і карну відповідальність за порушення трудового законодавства.
Деталі: Працедавців хочуть зобов'язати платити пеню за затримку зарплати
Страхування охоронців. У законопроекті № 2387 йде мова про внесення змін до деяких законодавчих актів відносно охоронної діяльності.
Зокрема, охоронну діяльність пропонують визначити як надання послуг з охороні майна (а не власності, як це вказано зараз в Законі) і громадян, а суб'єкта охоронної діяльності - зобов'язати застрахувати життя і здоров'я персоналу охорони. Відповідно, в Україні з'являться ще 2 види обов'язкового страхування - страхування життя і здоров'я персоналу охорони, а також страхування цивільно-правової відповідальності суб'єкта охоронної діяльності. Крім того, нардеп хоче виключити з Кодексу про адміністративні правопорушення норму, що дозволяє при здійсненні правопорушень, пов'язаних з посяганням на об'єкти охорони, доставляти порушника в службове приміщення воєнізованої охорони. Персонал охорони може доставити таку особу тільки в міліцію для встановлення його особи і складання протоколу.
На рівні Закону депутат хоче визначити перелік об'єктів, що підлягають обов'язковій охороні (на даний момент згідно ст. 6 Закону про охоронну діяльність перелік об'єктів держвласності, охорона яких здійснюється виключно держпідприємствами і організаціями, встановлюється в порядку, встановленому Кабміном).
Подробиці: Суб'єктів охоронної діяльності хочуть змусити застрахувати свій персонал
Нацвалюта в пріоритеті. Законопроектом № 2400 пропонується внести зміни до Закону про банки і банківську діяльність, виклавши в новій редакції визначення "вклад". Так, згідно з проектом вклад (депозит) - це засоби в готівковій або безготівковій формі виключно у валюті Українирозміщені клієнтами на їх іменних рахунках у банку на договірній основі на певний термін зберігання або без вказівки такого терміну і що підлягають виплаті вкладникові відповідно до законодавства України і умов договору. Діюча норма трактує вклад як засоби в готівковій або безготівковій формі, у валюті України або в іноземній валюті
За словами автора законопроекту, в майбутньому така ініціатива дозволить комерційним банкам істотно наростити об'єми дешевих кредитних ресурсів в національній валюті, сформувати умови, при яких населення активніше використовуватиме свої прибутки на споживання товарів і послуг вітчизняних товаровиробників.
Детальніше: Депутат хоче, щоб вклади були тільки в гривнах
Інші найбільш важливі новини законопроектной роботи цього тижня:
Заборгованість по соцвыплатам, визначену судом, можуть визнати держборгом
Пропонується розглядати по новому КПК що поступили в різний час поділа співучасників одного злочину
Нардеп хоче врегулювати торгівлю алкоголем в Інтернеті
Бродському не сподобався проект про автомобільно-технічну інспекцію ДАІ
Планується створення єдиної бази обліку генетичних ознак людини
Депутат хоче заборонити пакети
Проект про упаковки отримав схвалення Бродського
Які об'єкти житлової нерухомості не оподатковуватимуться?
Міносвіти пропонує обговорити законопроект про захист авторських прав
Правовий анонс
ЮРЛИГА також повідомляє, що найближчими днями набудуть чинності наступні нормативно-правові акти:
1. З 11.03.2013 р. - постанова Кабміну від 29.08.2012 р. № 810яким в новій редакції затверджений Технічний регламент безпеки низьковольтного електричного устаткування.
2. 19.03.2013 р. набуває чинності Закон "Про аграрні розписки" від 06.11.2012 р. № 5479 - VI. Цей нормативний акт регулює стосунки, що виникають під час оформлення, видачі, звернення, виконання аграрних розписок, визначає порядок їх реєстрації і спрямований на створення правових, економічних, організаційних умов функціонування цих документів. Зокрема, Закон не лише визначає порядок функціонування нового інструменту кредитування сільгоспвиробників під заставу майбутнього урожаю, але і, на думку багатьох експертів, вводить новий інструмент фінансування сільгоспвиробників.
Ви можете ознайомитися з аналітичними матеріалами і консультаціями по даній і іншим тематикам, безкоштовно встановивши на тест-систему ЛІГА :ЗАКОН. |