Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Планується створення єдиної бази обліку генетичних ознак людини

28 лютого 2013, 14:38
169
0
Автор:
Реклама

Для ефективного розкриття злочинів одним з найбільш дієвих методів є ДНК-аналіз. Саме цей метод дозволяє із стовідсотковою вірогідністю ідентифікувати особу злочинця і ефективно доводити його причетність до здійснення протиправних дій, відмітив перший замначальника Головного слідчого управління МВС Олександр Гончаров. Цей метод дозволив розкрити ряд серійних вбивств і згвалтувань на Київщині в 2006 -2009 рр., причетність зловмисників до здійснення терористичних актів в Дніпропетровську в квітні минулого року, та ін. преступеления, специфіка яких полягала в повній відсутності слідової інформації, окрім біологічного походження.

За допомогою ДНК-аналізу можна було б ефективно розшукувати без вісті зниклих осіб і встановлювати осіб непізнаних трупів, ідентифікувати жертв авто- і авіакатастроф.

Але для цього слід потурбуватися передусім про нормативно-правову і матеріально-технічну базах.Так, створення єдиної Національної бази обліку генетичних ознак людини стримується через відсутність чіткого законодавчого врегулювання цього питання і недостатнього кількість і потужності наявних ДНК-лабораторій.

Учасників заходу призвали посприяти затвердженню Концепції Державної цільової програми розширення мережі ДНК-лабораторій і створення Національної бази цих генетичних ознак людини для використання в оперативно-службовій діяльності ОВД на 2014 - 2020 роки.

У числі існуючих проблем вказується на відсутність законодавчого регулювання і генотипирования певних категорій осіб для створення ДНК-обліку, і повільне наповнення бази (її масив на сьогодні складається тільки з 8 тис. ДНК-профілів осіб, підозрюваних або звинувачувалися в скоюванні злочинів).

За інформацією МВС.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини