Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

У Україні стало менше арбітражних керівників

28 лютого 2013, 13:23
105
0
Автор:
Реклама

Як повідомив Олександр Лавринович, з більше 2,3 тис. чоловік, які в 2012 році здійснювали в Україні діяльність арбітражних керівників (розпорядників майна, що управляють санацією, ліквідаторів), Мінюст за результатами перевірок позбавив ліцензій 144 людини. Ще 152 ліцензії були анулювані у зв'язку зі встановленням фактів припинення підприємницької діяльності ліцензіата.

Говорячи про підсумки діяльності арбітражних керівників (розпорядників майна, що управляють санацією, ліквідаторів) в 2012 році, міністр відмітив, що минулого року ними було припинено 5628 справ про банкрутство. Проте лише 15 подів або 0,2% від загальної кількості було припинено у зв'язку з виконанням плану санації і затвердженням звіту боржника, що управляє санацією. Ще 73 справи про банкрутство або 1,2% - були припинені у зв'язку із затвердженням світової угоди.

Найбільша ж кількість - 4106 подів, припинялася у зв'язку із затвердженням звіту ліквідатора.

В зв'язку з цим міністр нагадав, що Мінюст зобов'язав пройти курси підвищення кваліфікації впродовж поточного і наступного року усіх арбітражних керівників, розпорядників майна, що управляють санацією, ліквідаторів. Під час навчань мають бути освоєні питання, пов'язані з діяльністю арбітражного керівника, вимагаючі постійного оновлення і вдосконалення, а також тематики, необхідні для придбання професійних навичок, ефективного рішення завдань професійної діяльності. Зокрема, розглядатиметься судова практика у справах про банкрутство, новели в законодавстві України, що стосуються діяльності арбітражного керівника та ін. Згідно з наказом Мінюсту, арбітражні керівники, розпорядники майна, що управляють санацією, ліквідатори будуть зобов'язані проходити таке навчання один раз в два роки.

Міністр юстиції також повідомив, що за станом на січень 2013 року у виробництві в госпсудів знаходилися більше 9,5 тис. справ про банкрутство суб'єктів підприємницької діяльності, у тому числі 476 держпідприємств і підприємств, в статутному капіталі яких доля держвласності перевищує 25%.

23 січня 2013 р. за ініціативою Міністерства юстиції було прийнято постанову Кабміну, яка дозволило Мінюсту притягати незалежні спеціалізовані організації і фахівців, зокрема аудиторів, що не є працівниками Мінюсту, при збудженні виробництва у справах про банкрутство вищезгаданих підприємств.

За інформацією Мінюсту.

Також читайте: Новий Закон про банкрутство: як жити далі? Більше новин по цій темі в нашій підбірці матеріалів.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини