Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як банки стягують комісійну винагороду по операціях з використанням спеціальних платіжних засобів?

28 лютого 2013, 11:15
177
0
Автор:
Реклама

У листі від 26.02.2013 р. № 29-209/2357-2452 НБУ розповів про порядок сплати клієнтами банків комісійної винагороди в гривнах по операціях з використанням спеціальних платіжних засобів і порядку віддзеркалення таких операцій у бухобліку.

НБУ вказав, що пунктом 3.11 глав 3 Положення про порядок емісії спеціальних платіжних засобів і здійснення операцій з їх використанням встановлено, що комісійна винагорода по операціях з використанням спеціальних платіжних засобів сплачується користувачами виключно у гривнях незалежно від того, в якій валюті відкритий рахунок користувача.

У листі також йде мова про договірне списання банками засобів з рахунків своїх клієнтів. Нацбанк вказав, що пунктом 13 глав 2 розділи IV Положення про порядок і умови торгівлі іноземною валютою передбачено, що уповноважений банк має право без отримання від клієнта заяви про продаж інвалюти або банківських металів здійснювати операції з продажу / обміну (конвертації) інвалюти у разі укладення між уповноваженим банком і клієнтом відповідного договоруу якому вказується порядок проведення цих операцій і перелік реквізитів, необхідних для їх здійснення.

Таким чином, банк на підставі договору з клієнтом, який передбачає можливість договірного списання, стягує комісійну винагороду по операціях, що здійснюються з використанням спеціальних платіжних засобів, в гривнах, незалежно від того, в якій валюті відкритий рахунок.

При цьому банк повинен використовувати схему розрахунківпередбачаючу можливість списання з поточного рахунку клієнта інвалюти, її наступний продаж на міжбанківському валютному ринку України від імені клієнта і зарахування гривневого еквіваленту проданої інвалюти на рахунки по обліку прибутків банку без попереднього зарахування на поточний рахунок клієнта в гривнах.

Зарахування гривневого еквіваленту проданої інвалюти здійснюється на підставі відповідного договору і не вимагає додаткового представлення клієнтом заяви про продаж інвалюти.

Порядок віддзеркалення у бухгалтерському обліку операцій з продажу інвалюти і банківських металів за національну валюту визначений пунктом 5.3 глав 5 Інструкції по бухгалтерському обліку операцій в іноземній валюті і банківських металах у банках України.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини