Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Українці нечасто отримують спадок по заповіту

27 лютого 2013, 16:55
164
0
Реклама

Щорічно тільки біля 30 % спадкоємців отримують свідчення про право на спадок по заповітуінші 70 % - згідно із законом. Про це свідчать щорічні статистичні звіти про роботу державних і приватних нотаріусів.

У 2012 році нотаріусами було видано понад 903 тис. свідчень про право на спадок. При цьому, лише 279,5 тис. було видано по заповіту, інші більше 623 тис. свідчень - згідно із законом. Схожа статистика фіксувалася і в попередні роки. Так, в 2011 році по заповіту спадок оформлявся в понад 250 тис. випадків, згідно із законом - близько 563 тис. випадків.

При цьому, практично не користуються популярністю у українців заповіти подружжя (стосовно майна, яке належить їм на праві загальної спільної власності). У 2012 році був ув'язнений лише 191 такий договір. При цьому майже 10 тис. чоловік було вимушено звернутися до нотаріуса для отримання права власності на частку в загальному майні подружжя після смерті одного з подружжя.

Не користується популярністю у українців ще одна новація Цивільного кодексу - секретний заповіт. У 2012 році знаходилося 45 таких заповітів, в 2011 році - 23. Сенс секретного заповіту полягає в тому, що до смерті заповідача ніхто не знає, яка його воля. Секретний заповіт відкривається нотаріусом тільки після смерті заповідача у присутності зацікавлених осіб і двох свідків.

Практично не реалізується українцями право призначення виконавця заповіту. У 2012 році було призначено 5 виконавців заповіту, в 2011 - 21. Виконавець заповіту - ця фізична або юридична особа, яка стежить за дотриманням приписів, що містяться в заповіті, і виступає гарантом здійснення свободи заповідачів, наприклад, у разі, якщо спадкоємець своєчасно не дізнався про відкриття спадку. Крім того, виконавець заповіту до появи спадкоємця виконує дії з охорони спадку.

Як свідчать щорічні статистичні звіти про роботу нотаріусів, українці не занадто часто прибігають і до перерозподілу черговості отримання права на спадкоємство або заміну долею в спадку. Так, впродовж 2012 року 53 людини зверталися до нотаріуса з метою зміни черговості отримання прав на спадкоємство, 383 людини - з метою зміни доль в спадку. Кількість таких випадків в сукупності складає менше половини відсотка від кількості заповітів, засвідчуване щорічно.

Джерело: Мінюст.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини