Учора Президент подав проект № 0015яким запропонував ратифікувати Угоду між Україною і ЄС про внесення змін до Угоди між Україною і Європейською Співдружністю про спрощення оформлення віз.
Нагадаємо, раніше Міністерство закордонних справ роз'яснило умови спрощення порядку оформлення шенгенських віз для українців, схвалене 22 січня комітетом із закордонних справ Європарламенту.
Документом доповнюється перелік громадянякі можуть скористатися спрощеним порядком оформлення віз. Зокрема, сюди віднесені:
- члени техперсоналу, які супроводжують журналістів в цілях виконання їх професійних обов'язків (зараз таке право є тільки у журналістів);
- представники громадських організацій, які подорожують з метою освітньої підготовки, участі в семінарах, конференціях, у тому числі у рамках програм обміну;
- представники професій, які беруть участь в міжнародних виставках, конференціях, симпозіумах, семінарах і інших подібних заходах, що проводяться на території держав-членів;
- представники релігійних громад;
- учасники офіційних програм ЄС по прикордонній співпраці, таких як Інструмент Європейського Сусідства і Партнерства.
У разі, якщо держава-член співпрацює з постачальником зовнішніх послуг з метою оформлення віз, постачальник зовнішніх послуг може стягувати плату за свої послуги. Вказана плата має бути пропорційна реальним витратам постачальника зовнішніх послуг, пов'язаним з виконанням його завдань, і не може перевищувати 30 євро. Держави-члени забезпечують можливість подачі усіма заявниками їх заяв безпосередньо в консульства. У разі, якщо заявникам необхідно заздалегідь призначати дату подачі візового клопотання, така дата призначається, як правило, не пізніше чим за два тижні з дати звернення заявника з відповідним запитом.
Громадяни України, які мають дійсні біометричні службові паспорти, можуть в'їжджати, виїжджати і слідувати транзитом через території держав-членів ЄС без віз.