Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Діяльність Фонду гарантування виплат по договорах страхування життя хочуть врегулювати законом

20 лютого 2013, 09:32
173
0
Автор:
Реклама

Урядовим проектом № 2327 пропонується врегулювати діяльність і особливості функціонування Фонду гарантування страхових виплат по договорах страхування життя. Передбачається, що Фонд утворюється Кабміном, а держконтроль за ним здійснює Нацкомфинуслуг.

Участь у Фонді страховиків є обов'язковою. Крім того, страховики не мають права укладати договори страхування життя, якщо вони виключені із складу учасників Фонду.Для отримання статусу учасника впродовж 30 календарних днів з дня отримання ліцензії на здійснення страхування життя треба сплатити вступний внесок у розмірі 20 тис. грн. і подати документи, що підтверджують сплату внеску. Учасники Фонду платять двічі в рік за перше і друге півріччя поточного року до 20 числа наступного місяця регулярні внески у розмірі 0,4 % суми страхових премій, отриманих учасником Фонду за відповідний період.

Виключення страховика із складу учасників Фонду не позбавляє бенефіціари (выгодоприобретатель, страхувальник) права на отримання гарантійних виплат, якщо договір страхування життя укладений до дати публікації в офіційному друкарському виданні інформації про виключення із складу учасників Фонду.

Якщо страховик стає неплатоспроможним, Фонд гарантує бенефіціарам відшкодування розміру страхової виплати або викупної суми, передбаченої договором страхування, ув'язненим з учасником Фонду після набуття чинності закону про Фонд, але не більше максимального розміру гарантійних виплат, який складає 20 тис. грн. з розрахунку на одно застраховану особу за одним договором страхування.

Максимальний розмір гарантійної виплати / компенсаційної виплати може бути збільшений за рішенням админсовета Фонду у разі достатності засобів для здійснення таких виплат. Але при цьому максимальний розмір таких виплат на одно застраховане обличчя за одним договором має бути однаковим по усіх договорах страхування життя.

Встановлюється, що у Фонду має бути власний веб-сайт, на якому публікується річний звіт Фонду, склад учасників, інформація про посадовці Фонду, порядок отримання гарантійних і компенсаційних виплат, ін.

Один раз в рік Фонд перевіряється аудиторською фірмою, але одна і та ж аудиторська фірма не може проводити перевірку більше 3 років підряд. Аудиторська перевірка проводиться за рахунок засобів Фонду. Учасники, які складають не менше 20 % загальної кількості учасників Фонду, мають право ініціювати проведення позапланової аудиторської перевірки Фонду. У такому разі оплата послуг аудиторської фірми здійснюється за рахунок засобів таких учасників Фонду.

Згідно з проектом, гарантійні виплати за рахунок засобів Фонду здійснюються:

- выгодоприобретателю - у розмірі страхової виплати відповідно до умов договору страхування життя (за винятком страхової виплати у вигляді аннуитета) при настанні страхового випадку;

- страхувальникові - у розмірі викупної суми відповідно до умов договору страхування життя у разі припинення дії такого договору.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини