Геннадій Москаль хвилюється, що у Держмитслужби досі не відібрали право на здійснення оперативно-розшукової діяльності, враховуючи відміну карної відповідальності за контрабанду товарів і транспортних засобів. В той же час у справах про порушення митних правил замість процедур досудового слідства введена процедура админпроизводства з прийняттям судом рішення про штраф з конфіскацією в дохід держави незаконно ввезених товарів, т/с. Тобто, за здійснення вказаних правопорушень пріоритет віддається застосуванню фінансових санкцій.
По новій редакції ст. 201 Карного кодексу карна відповідальність наставатиме тільки за контрабанду культурних цінностей, отруйних, сильнодіючих, вибухових речовин, радіоактивних матеріалів, зброї і боєприпасів (окрім гладкоствольної мисливської зброї і бойових припасів до нього), а також спеціальних техсредств негласного отримання інформації. Але навіть в цьому випадку Держмитслужбі КПК не надає право здійснювати досудове розслідування карних правопорушень. Перебування під слідством таких справ залишається за органами Служби безпеки України.
Виходить, що митні органи України незабаром уперше у своїй історії можуть отримати права здійснювати оперативно-розшукову діяльність для боротьби з адміністративними правопорушеннями? - запитує в пояснювальній записці Г. Москаль.
Так, депутат зареєстрував законопроект № 2317яким пропонує виключити із Закону про оперативно-розшукову діяльність і КПК положення, які наділяють органи Державної митної служби України правом здійснювати оперативно-розшукову діяльність.
Нагадаємо, Г. Москаль вже встиг подати ряд законопроектів : про фінансуванні партій і "злодіях в законі" . Також депутат запропонував одягнути українських адвокатів у мантії і відмінити норму КПК про відеоконференції. Крім того, пан Москаль зареєстрував проекти відносно спецпідрозділів міліції і свідчень з чужих слів.