Віталій Немилостивий знає, що треба зробити для стабілізації роботи підприємств легкої промисловості, підняття престижу вітчизняних виробників одягу і взуття в Україні, забезпечення додаткових надходжень до держбюджету. Так, депутат учора подав проект закону про заборону оптової торгівлі, окрім комиссионной, уживаних текстильних виробів, одягу і взуття (№ 2320).
"…щорічно збільшується насичення внутрішнього ринку одягом і взуттям, вживаними ("second hand"). У 2012 році об'єм товарів, які були ввезені на територію України, складає 98,6 тис. тонн" . Депутат вважає, що ці цифри свідчать про наявність корупційної складової у вказаній економічній сфері, що призводить до багатомільярдних втрат бюджету.
Проектом встановлюється заборона для суб'єктів господарювання на здійснення діяльності по:
- оптовій торгівлі уживаним одягом і взуттям (клас 46.42 КВЕД ДК 009:2010);
- роздрібній торгівлі уживаними товарами (одягом і взуттям) в магазинах (клас 47.79 КВЕД ДК 009:2010);
- роздрібній торгівлі з лотків і на ринках уживаним одягом і взуттям (клас 47.82 КВЕД ДК 009:2010).
Виключення в усіх трьох випадках, вказаних вище, складає комісійна торгівля.
Це далеко не перша ініціатива, спрямована на заборону секонд-хенду. Подібні пропозиції активно обговорювалися в 2010 р., зокрема є зважаючи на норму Податкового кодексу. Представники легкої промисловості також висловлювалися за заборону імпорту секонд-хенду. Затятим прибічником заборони був і М. Бродський, який свою позицію мотивував втратами бюджету і здоров'ям українців. Варто відмітити, що останні якраз таку турботу не оцінили і більшість виступала проти подібної заборони, організовуючи акції протесту.