Ідея будувати замість хрущовок сучасні багатоповерхівки вже не раз спливає в Києві. Поки що найбільшою проблемою архітектори вважають відсутність інвесторівякі взялися б за знос хрущовок і зведення на їхньому місці багатоповерхових будинків.
Друга проблема, яка турбує архітекторів, - це мешканці. Нюанс тут в тому, що доки будують новий будинок, мешканцям старого надають тимчасове житло - але не в центрі, а де-небудь в дуже віддалених районах.
Тому архітектори пропонують прийняти законякий би регулював усі нюанси подібного відселення. Архітектори вважають, що в цей закон має бути вписана норма, по якій відселенню підлягає будь-кому будинок у випадку, якщо 70 % мешканців на таке відселення погодилися. Зараз потрібно згоду усіх жителів, і інвестор залишається з ними один на один. Тому інвесторам простіше займатися будівництвом на незаселених вільних територіях.
Лазівкою у безвихідній ситуації може стати вже чинний Закон про комплексну реконструкцію кварталів застарілого житлового фонду. Відповідно до нього будинок може бути визнаний аварійним. У такому разі мешканців виселятимуть, надаючи їм нові квартири. Якщо мешканці не захочуть - те за рішенням суду. Маючи постанову про непридатність будинку, міська держадміністрація повинна провести конкурс на кращого інвестора-забудовника комплексної реконструкції кварталу.
Звичайно ж, жити у свідомо аварійному будинку - це свідомо піддавати себе ризику. Але є і інший ризик - так, випадки шахрайства під час аналогічних переселень в Москві траплялися не раз.
Джерело: Справа.