Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Воропаев запропонував додаткові підстави для звільнення керівників

14 лютого 2013, 13:11
242
0
Автор:
Реклама

У власників підприємств нерідко виникають проблеми, пов'язані із звільненням директора, якщо діяльність останнього суперечить інтересам компанії. Труднощі пов'язані в основному з тим, що директор - цей посадовець, який одночасно є суб'єктом корпоративного і трудового права, норми яких ототожнюються, але не повною мірою відповідають один одному в питаннях, що стосуються порядку звільненняміркує в пояснювальній записці нардеп.

Так, Ю. Воропаев проектом № 2274 пропонує внести зміни до Кодексу законів про працю України (відносно конкретизації порядку розірвання трудових договорів з керівниками). Зокрема, встановлюється, що керівник підприємства, установи, організації має право розірвати трудовий договір (контракт) достроково, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за один місяцьякщо інше не встановлене контрактом.

Крім того, КЗоТ може поповниться ст. 41-1, згідно якої окрім підстав, передбачених ст. 40, 41 Кодексу, трудовий договір (контракт) з керівником і може бути розірвуть за ініціативою власника або уповноваженого ним органу по наступних підставах:

1) у будь-який час у зв'язку з ухваленням рішення власником або уповноваженим органом підприємства, установи, організації про припинення повноважень керівника;

Якщо таке звільнення керівника по підставах не обумовлене винними діями з його боку, керівникові виплачується компенсація в розмірі, встановленому трудовим договором (контрактом).

2) по інших підставах, встановлених законами України.

Дія цієї статті поширюватиметься і на керівників, що здійснюють повноваження одноосібного виконавчого органу підприємства, установи, організації, на голів і членів колегіальних виконавчих органів підприємств, установ, організацій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини