Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як полягатимуть компенсаційні договори стосовно інвестицій в портову інфраструктуру?

12 лютого 2013, 12:54
206
0
Реклама

Інвестори, які направлятимуть засоби в модернізацію, реконструкцію існуючих і будівництво нових стратегічних об'єктів портової інфраструктури, матимуть стовідсоткові гарантії захисту своїх інвестицій, обіцяють в уряді. Над забезпеченням чіткого і прозорого механізму компенсації інвестиційних вкладень нині активно працює Мининфраструктуры.

Підготовлений проект постанови Кабміну "Про затвердження Порядку укладення договорів компенсації інвестицій, внесених суб'єктами господарювання в стратегічні об'єкти портової інфраструктури", який виноситься на публічне громадське обговорення. Документ повністю регулює умови і порядок укладення відповідних компенсаційних договорів - від переддоговірної підготовки до згоди на укладення договору Кабінетом Міністрів і його підписання.

Такі договори полягатимуть інвестором безпосередньо з Адміністрацією морських портів України (далі - Адміністрація)у випадку якщо Адміністрація не була стороною самого інвестиційного договору, по якому і здійснюється фінансування в розвиток стратегічних об'єктів портової інфраструктури. Це пояснюється тим, що в інвестиційних договорах серед істотних умов передбачаються і умови компенсації інвестицій. Отже, якщо сторонами такого договору є безпосередньо адміністрація і інвестор, то потреби в повторному врегулюванні між ними стосунків з компенсації вкладених інвестицій не має.

Інвестор, який виявив намір укласти договір компенсації подає до Адміністрації що відповідає звернення і проект такого договору, що містить усі істотні умови, передбачені законодавством, а також належним чином завірену копію інвестиційного договору (у випадку якщо такий договір укладений)документи, що відбивають фінансовий стан інвестора, інформацію про об'єкті інвестування і бізнес-план з визначенням розміру, термінів (етапів), джерел і об'ємів здійснення компенсації та ін.

У свою чергу, з метою укладення окремого договору або включення в інший договір умови про компенсацію, адміністрація направляє в Мининфраструктуры звернення про узгодженні укладення договору разом з необхідними документами. Звернутися до міністерства може і сам інвестор за письмовим погодженням з адміністрацією.

Мининфраструктуры впродовж місяця з дня вступу документів готує проект рішення Кабміну відносно узгодження договору компенсації. При цьому в рішенні мають бути передбачені істотні умови договору, укладення якого пропонується погоджувати : забезпечення прав власності держави на майно; захист інтересів держави; недопущення відчуження державного майна; термін дії договору; джерела компенсації; а також порядок визначення розміру інвестицій, що підлягають компенсації.

Проект рішення узгоджується в установленому порядку з Мінекономрозвитку, Мінфіном і ФГИ, після чого погоджений проект надається на розгляд уряду.

Договір компенсації вважатиметься укладеним після його узгодження Кабінетом Міністрів і з моменту досягнення згоди за усіма істотними умовами і підписання сторонами тексту договору.

Окремий розділ проекту Порядку присвячений саме істотним умовам договору компенсації. Зокрема, такими умовами є:

- предмет договору з посиланням на інвестиційний договір як основу укладення договору компенсації;
- термін (графік) здійснення компенсацій, який настає не раніше введення об'єкту інвестування в експлуатацію;
- порядок визначення розміру інвестицій, які підлягають компенсації;
- розмір інвестиції, що підлягає компенсації;
- джерела компенсації;
- забезпечення прав власності держави на майно;
- захист інтересів держави;
- неможливість надалі відчуження держмайна;
- зобов'язання адміністрації по веденню технічного і фінансового контролю за ходом інвестування в стратегічні об'єкти портової інфраструктури.

За угодою сторін в договорі компенсації можуть бути передбачені і інші умови, які сторони вважають істотними.

При цьому, що стосується джерел компенсаціїто договором може бути передбачений напрям на певний період портових зборів (окрім адміністративного збору), що стягуються у зв'язку з експлуатацією відповідного об'єкту інвестування, інвесторові. Крім того, сума внесених інвестицій може бути включена в суму концесійної або орендної плати, що підлягає або підметом внесенню інвестором за використання об'єктів інвестування. Також серед можливих джерел компенсації - зарахування суми внесених інвестицій в суму плати за послуги, що надаються адміністрацією, і так далі

Схвалення і прийняття вказаного Порядку, вважають його розробники, дозволить на законодавчому рівні встановити чіткий механізм захисту і компенсації інвесторам їх вкладень в стратегічні об'єкти портової інфраструктури, а значить - значно поліпшити інвестиційний клімат в галузі.

Проект акту розміщений на сайті Міністерства інфраструктури в розділі "Регуляторна діяльність". Зауваження і пропозиції приймаються впродовж місяця з дня публікації проекту, направляти їх можна по адресах: Департамент державної політики в області морського і річкового транспорту : 01135, м. Київ, проспект Перемоги, 14; [email protected].

За інформацією прес-служби Міністерства інфраструктури.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини